Koncert Diany Krall w Trójce. "Mieliśmy szczęście"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 10:30
22 października 1997 roku artystka wystąpiła w studiu przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Pierwszy w Polsce koncert Diany Krall zapowiadał Marcin Kydryński. - Mieliśmy szczęście, Diana Krall przyjechała do nas tuż zanim została gwiazdą światową, która sprzedaje miliony płyt - wspomina Marek Niedźwiecki.
Audio
  • Koncert Diany Krall w Trójce. "Mieliśmy szczęście" (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Diana Krall
Diana KrallFoto: Chris Govias/Wikipedia/CC

Jak mówi Marek Niedźwiecki, koncert Diany Krall cieszył się wielkim zainteresowaniem, niestety niewielka sala nie mogła pomieścić wszystkich chętnych.

25 lat koncertów w Trójce - czytaj więcej

- Architekci z góry zaprojektowali, że tutaj w centralnym punkcie gmachu, będzie duże studio nagraniowo-koncertowe - mówi Jan Borkowski, dawny szef Trójkowego studia. Założenia z końcówki lat 40. przełożyły się na atmosferę pierwszych nagrań i koncertów w studiu M-1.

- Studio M-1 zawsze miało bardzo dobrą opinię, to swoista magia miejsca  - Paweł Sztompke, pomysłodawca koncertów w Trójce.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Cyklu poświęconego 25-leciu koncertów w Trójce można słuchać codziennie od 8 października do 8 listopada o godzinie 7.40. Michał Margański przypomina w nim historię Trójkowej sceny muzycznej – początki emitowania koncertów, atmosferę panującą w studiu, czasy, kiedy przemysł muzyczny jeszcze raczkował. Autor próbuje wytłumaczyć, skąd bierze się magia Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, z którego transmitowane są koncerty, a także opowie o najważniejszych osobach organizujących te wydarzenia – nie zawsze pierwszoplanowych. Każdy odcinek ilustruje fragment przypominanego koncertu, wybranym spośród 900 występów, zrealizowanych w ciągu 25 lat.

Jubileusz Trójki uświetnią także występy trzech wybitnych postaci sceny muzycznej: Jaromíra Nohavicy, Randy Crawford oraz Matta Duska.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

W każdej audycji do wygrania będą zaproszenia na koncert Randy Crawford, organizowany wspólnie przez Trójkę i Gdynia Ladies’ Jazz Festival, kóry odbędzie się 8 listopada w warszawskiej Sali Kongresowej. Bilety na ten koncert są już w sprzedaży.

(gs)

Zobacz więcej na temat: Diana Krall Jazz MUZYKA

Czytaj także

W Trójce Agnieszka Osiecka "prawie zemdlała ze szczęścia"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 19:46
To był jeden z najbardziej pamiętnych występów w radiowej Trójce. 18 września 1993 roku w studiu M1 przy Myśliwieckiej 3/5/7 pojawiła się plejada gwiazd polskiej piosenki z Agnieszką Osiecką w roli głównej. Koncert zatytułowano "Kobiety mojego życia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia koncertów w Trójce i historia polskiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 15:17
Rok 1996 był szczególnie ważny dla ludzi skupionych wokół audycji „3 kwadranse jazzu”, m.in. dlatego, że szykowały się dwa olbrzymie przedsięwzięcia upamiętniające historię jazzu w Polsce. Ich kulisy w specjalnym cyklu audycji na 25-lecie koncertów w Trójce ujawnił Michał Margański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Turnau w Trójce, czyli muzyczne Himalaje

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 11:24
W 1994 r. Grzegorz Turnau zagrał w Trójce koncert, który został zarejestrowany i wydany na płycie. – Oni byli genialni, te krakusy. Uważam, że to jest jeden z najlepszych koncertowych albumów w Polsce – wspominał Paweł Sztompke, pomysłodawca trójkowych koncertów.
rozwiń zwiń