Krótki, ale bardzo ważny koncert Edyty Bartosiewicz

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 08:57
- To był moment, w którym Edyta była w doskonałej formie, była rozluźniona, wszystko się zgadzało - tak Mariusz Owczarek wspomina koncert Edyty Bartosiewicz, który odbył w 1997 roku w studiu koncertowym Trójki.
Audio
  • Mariusz Owczarek wspomina koncert Edyty Bartosiewicz (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Edyta Bartosiewicz w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
Edyta Bartosiewicz w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki OsieckiejFoto: Przemysław Goławski/Polskie Radio

- Nikt nie mógł przypuszczać, że jeszcze rok później ukaże się album "Wodospady", a potem Edyta na kilkanaście lat zniknie. Na szczęście wróciła - dodaje Owczarek.

Według dziennikarza Trójki to był moment dla Edyty Bartosiewcz bardzo ważny. Było to 19 czerwca 1997 roku, czyli kilkanaście dni po ukazaniu się płyty "Dziecko", przez wielu fanów uważanej za najważniejszy album w dorobku artystki.

Tak świętowaliśmy 30. urodziny Listy! Zobacz koncert Edyty Bartosiewicz>>>

Edyta Bartosiewicz na 30-lecie "Listy Przebojów Trójki"!>>>

Edyta Bartosiewicz: Nie śpiewałam tak od 10 lat>>>

- Koncert był krótki, ale było słychać, że tu w Trójce, zawsze jest przyjmowana przez fanów, słuchaczy, doskonale - mówi Owczarek. - 18 dni od dnia ukazania się płyty "Dziecko", Edyta na tym koncercie wykonała, już właściwie mogę powiedzieć, przeboje z dopiero co wydanej płyty, a także i hity z lat poprzednich, choćby "Sen" czy "Szał". Piosenki, które znaliśmy doskonale z Listy Przebojów Trójki - opowiada Mariusz Owczarek.

25 lat koncertów w Trójce - czytaj więcej

Cyklu poświęconego 25-leciu koncertów w Trójce można słuchać codziennie od 8 października do 8 listopada o godzinie 7.40. Michał Margański przypomina w nim historię Trójkowej sceny muzycznej – początki emitowania koncertów, atmosferę panującą w studiu, czasy, kiedy przemysł muzyczny jeszcze raczkował. Autor próbuje wytłumaczyć, skąd bierze się magia Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, z którego transmitowane są koncerty, a także opowie o najważniejszych osobach organizujących te wydarzenia – nie zawsze pierwszoplanowych. Każdy odcinek ilustruje fragment przypominanego koncertu, wybranym spośród 900 występów, zrealizowanych w ciągu 25 lat.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Jubileusz Trójki to także występy trzech wybitnych postaci sceny muzycznej: Jaromíra Nohavicy, Randy Crawford oraz Matta Duska.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

W każdej audycji do wygrania będą zaproszenia na koncert Randy Crawford, organizowany wspólnie przez Trójkę i Gdynia Ladies’ Jazz Festival, kóry odbędzie się 8 listopada w warszawskiej Sali Kongresowej. Bilety na ten koncert są już w sprzedaży.

Zobacz więcej na temat: Edyta Bartosiewicz Trójka

Czytaj także

RDK na 50-lecie Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 21:45
Tym razem Instruktorzy Radiowego Domu Kultury przygotowali prawdziwą ucztę. Przez dwie godziny nie będziemy wychodzić z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Bartosiewicz: z niczego nie muszę się tłumaczyć

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2013 18:00
– Musisz dokończyć pewne rzeczy, aby pójść do przodu. "Renovatio" jest końcem i początkiem. Chciałam zapomnieć o pewnych sprawach. Ale nie mogłam. Poświęciłam wiele lat, żeby uporządkować życie. Teraz stawiam pierwsze kroki. Czuję intuicyjnie, że najlepsze przede mną – mówi Edyta Bartosiewicz.
rozwiń zwiń