X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adopcja na odległość. Jedyna szansa dzieci z Burundi

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 08:27
To jedyny kraj na świecie, w którym nie ma kolei czy siedzib wielkich koncernów. Jedno z najbardziej zaludnionych państw na świecie i zarazem jedno z najbiedniejszych. To państwo zmaga się z epidemią AIDS i analfabetyzmem.
Audio
  • Adopcja na odległość. Jedyna szansa dzieci z Burundi (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Dzieci w Burundi
Dzieci w BurundiFoto: I.Woźniak/PR

- Interesowała nas głównie pomoc dzieciom, bo same finansujemy edukację chłopcu z Burundi. Wszystko zaczęło się kilka lat temu od postanowienia noworocznego, by pomagać konkretnemu dziecku z Afryce - mówią reporterki Trójki Izabela Woźniak i Roma Leszczyńska.

Roma
Roma Leszczyńska, Izabela Woźniak i Dawid .

- Zaczęłyśmy pomagać Dawidowi w ramach programu "Adopcja Serca", który prowadzi "Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata Maitri" - dodają.

- Dawid został naszym adopcyjnym synem na odległość. Do Afryki poleciałyśmy zobaczyć, jak wykorzystywana jest nasza pomoc, jak wygląda życie chłopca. Spotkałyśmy się z nim kilka razy. Dziś ma 11 lat i chodzi do trzeciej klasy. Mieszka w złych warunkach w rozsypującym się się domu, bez bieżącej wody. Gdy jest pora deszczowa woda leje się do środka, nie ma radia i telewizji, zabawek ani książek. Jest bardzo nieśmiały, wychowuje go babcia, rodzice umarli na AIDS - opisują reporterki.

Dzieci takich jak Dawid w Burundi są tysiące, mają szczęście, jeśli w ogóle chodzą do szkoły. Mogą do niej pójść te maluchy, których rodziców stać na szkolny mundurek i przybory. Szansą jest adopcja na odległość, polega ona na opłacaniu edukacji konkretnego dziecka. Jeśli takie dziecko uczy się w podstawówce to koszt wynosi 13 euro miesięcznie. Pieniądze wpłacane przez adopocyjnych rodziców przekazywane są zgromadzeniom zakonnym, które działają w krajach Trzeciego Świata. To one zajmują się zakupem przyborów i innych potrzebnych rzeczy.
Każde dziecko objęte programem ma obowiązek chodzić do szkoły, adopcyjny rodzic dostaje raport o postępach dziecka w nauce, ksero jego szkolnego świadectwa i aktualne zdjęcie.

 

Zapraszamy do wysłuchania naszych relacji z Burundi na antenie Trójki. Dziś w popołudniowych audycjach "Zapraszamy do Trójki", a także w specjalnej audycji 25 grudnia o godzinie 12.00 będziemy starały się Państwu opowiedzieć o codzienności ludzi "stamtąd"- o tym jak żyją i że pomimo ogromnej biedy mają swoją godność i są pogodni.

Zapraszamy też Państwa do obejrzenia zdjęć z naszej wyprawy do Burundi.
Izabela Woźniak i Roma Leszczyńska