X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trudna sytuacja kobiet w Burundi

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 20:31
Mężczyzna w tym afrykańskim kraju może nie robić nic, to na głowie kobiety jest utrzymanie rodziny. Jak płeć piękna radzi sobie w Burundi sprawdziły Izabela Woźniak i Roma Leszczyńska. Ich opowieść w kolejnej audycji z cyklu "Dwie Mzungu na Czarnym Lądzie, czyli Trójka w Burundi".
Kobiety w Burundi uwielbiają kolorowe stroje
Kobiety w Burundi uwielbiają kolorowe stroje Foto: I. Woźniak/ PR

Burundi!? A gdzie to jest? Jeśli już ktoś odszuka Burundi na mapie, to pozostaje w świadomości jako kraj sąsiadujący z Rwandą, w której w lat 90. ubiegłego wieku miało miejsce potworne ludobójstwo.

Tymczasem w Burundi przez kilkanaście lat wyniszczające walki toczyli między sobą Hutu i Tutsi. Dziś jest to jedno z najbiedniejszych państwa Czarnego Kontynentu.

Burundi ma wysoki przyrost naturalny (29,7‰, 1985-1990) i jest jednym z najgęściej zaludnionych (202 mieszk. na km², 1991) i najsłabiej zurbanizowanych (ponad 7% ludności mieszka w miastach) krajów Afryki.

"Dwie Mzungu na Czarnym Lądzie, czyli Trójka w Burundi">>>

Do wysłuchania opowieści z Burundi zapraszamy w czwartek (12 grudnia), do porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" (godz. 6-9). Materiał przygotowały Izabela Woźniak i Roma Leszczyńska.

Zobacz więcej na temat: Trójka w Burundi

Czytaj także

Szkoła w Burundi: setka uczniów w klasie i... cisza

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 17:26
Burundi to bardzo biedny kraj, a bieda sprawia, że uczniowie często muszą opuszczać lekcje. Jednak, jak opowiadały reporterki Trójki, tamtejsze dzieci bardzo lubią się uczyć.
rozwiń zwiń