Trudna sytuacja kobiet w Burundi

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 20:31
Mężczyzna w tym afrykańskim kraju może nie robić nic, to na głowie kobiety jest utrzymanie rodziny. Jak płeć piękna radzi sobie w Burundi sprawdziły Izabela Woźniak i Roma Leszczyńska. Ich opowieść w kolejnej audycji z cyklu "Dwie Mzungu na Czarnym Lądzie, czyli Trójka w Burundi".
Kobiety w Burundi uwielbiają kolorowe stroje
Kobiety w Burundi uwielbiają kolorowe stroje Foto: I. Woźniak/ PR

Burundi!? A gdzie to jest? Jeśli już ktoś odszuka Burundi na mapie, to pozostaje w świadomości jako kraj sąsiadujący z Rwandą, w której w lat 90. ubiegłego wieku miało miejsce potworne ludobójstwo.

Tymczasem w Burundi przez kilkanaście lat wyniszczające walki toczyli między sobą Hutu i Tutsi. Dziś jest to jedno z najbiedniejszych państwa Czarnego Kontynentu.

Burundi ma wysoki przyrost naturalny (29,7‰, 1985-1990) i jest jednym z najgęściej zaludnionych (202 mieszk. na km², 1991) i najsłabiej zurbanizowanych (ponad 7% ludności mieszka w miastach) krajów Afryki.

"Dwie Mzungu na Czarnym Lądzie, czyli Trójka w Burundi">>>

Do wysłuchania opowieści z Burundi zapraszamy w czwartek (12 grudnia), do porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" (godz. 6-9). Materiał przygotowały Izabela Woźniak i Roma Leszczyńska.

Zobacz więcej na temat: Trójka w Burundi

Czytaj także

Szkoła w Burundi: setka uczniów w klasie i... cisza

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 17:26
Burundi to bardzo biedny kraj, a bieda sprawia, że uczniowie często muszą opuszczać lekcje. Jednak, jak opowiadały reporterki Trójki, tamtejsze dzieci bardzo lubią się uczyć.
rozwiń zwiń