Eddie Vedder chwali kolegów

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 14:27
Pierwszy singiel z albumu "No Code" - utwór zatytułowany "Who You Are" - w dużej części został skomponowany przez perkusistę Jacka Ironsa.
Audio
  • Eddie Vedder chwali kolegów (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Pearl Jam
Pearl JamFoto: Sony Music / mat. promocyjne

Eddie Vedder o kolegach: - Każdy zespół jest inny, z Soundgarden mieliśmy cechy wspólne, ale też szalone różnice. Oni dość szybko wskoczyli na poziom, który my wciąż staramy się osiągnąć. Każdy ich album to było wspaniałe, energetyczne granie, spójna artystyczna wizja. Potężne płyty, w zasadzie bez żadnych wad - komplementuje lider Pearl Jam.

Pearl Jam to kolejny bohater wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd, jak Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, a także Franka Zappy Kate Bush.

Na muzyczny cykl Piotra Metza zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.

(mk)

Zobacz więcej na temat: Pearl Jam Piotr Metz

Czytaj także

"Nieładne" piosenki Eddiego Veddera

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 11:08
- Jeśli piszemy czy gramy jakąś piosenkę, chcemy, by coś znaczyła. Bo po co pisać o ładnym dniu czy ładnych ludziach? - pyta Eddie Vedder. Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka cyklu poświęconego grupie Pearl Jam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eddie Vedder o popularności zdobywanej w przerwie na reklamy

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 12:00
- Już na samym początku ktoś z "Red Hot" powiedział o nas: wiecie co jest najważniejsze? To, że ludzie z Seatlle uważają, że zrobiliście świetny, najlepszy dotąd album, a z reguły jest tak, że fani głównie wspominają to, co już było - mówi Eddie Vedder, wokalista Pearl Jam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pearl Jam: małych klubów czar

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 13:47
Bardzo osobistą opowieść Eddiego Veddera o mężczyźnie, który go wychował - piosenkę "Better Man" - śpiewali również Bruce Springsteen, Roger Daltrey z The Who i frontman Soundgarden Chris Cornell.
rozwiń zwiń