X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Święta w Burundi. Najważniejsza jest modlitwa

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2013 13:51
- Najbardziej brakuje nam śniegu i mrozu - mówią polskie misjonarki od lat spędzające święta w tropikalnym klimacie tego afrykańskiego kraju.
Audio
  • Święta w Burundi. Najważniejsza jest modlitwa (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Święta w Burundi. Najważniejsza jest modlitwa
Foto: I. Woźniak/ PR

Wierni budują szopki, umieszczają w nich figurki kóz, krów, koni, Kościół i bananowce wokół ozdabia się girlandami. Światełka - ze względu na oszczędność prądu - nie są instalowane. W kościołach odbywają się pasterki, wierni modlą się nawet do świtu. Śpiewa się kolędy, których dzieci uczą się w szkołach. Burundyjczycy nie wręczają sobie prezentów, dzieci nie wiedzą też, kim jest święty Mikołaj.

"Dwie Mzungu na Czarnym Lądzie, czyli Trójka w Burundi" >>>

W rodzinach nieco bogatszych posiłki są urozmaicone, bardziej obfite. Zdarza się alkohol, np. piwo bananowe. - U mnie je się ryż z mięsem, ale w biedniejszych rodzinach nie ma jakichś wyjątkowych posiłków. Je się to, co zwykle: fasolę czy maniok - mówi Dina, mieszkanka stolicy kraju.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału, który przygotowały Izabela Woźniak i Roma Leszczyńska.

Czytaj także

Połowy na Tanganice, jak za czasów biblijnych

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 19:00
To najgłębsze jezioro Afryki. Jest malowniczo położone wśród skał, żyją w nim unikatowe gatunki ryb, są też krokodyle i hipopotamy. Tanganika leży także na terytorium Budrundi. Na jego brzegu stały dwie mzungu, czyli Roma Leszczyńska i Izabela Woźniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targowiska w Burundi. Można tam kupić wszystko

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 14:00
Targowisko w Bujumburze w Burundi spłonęło pół roku temu. Pozostał z niego tylko szkielet. Ale tamtejsi kupcy, żeby zarobić gromadzą się wokół pogorzeliska. Miasto musi przecież żyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burundyjscy Pigmeje: najbiedniejsze plemię kraju

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 17:58
Pigmeje to najniżsi ludzie na świecie. Osiągają zaledwie 150 cm wzrostu. Szacuje się, że jest ich zaledwie 100 tysięcy. Nie posługują się wspólnym językiem i nie mają świadomości wspólnej historii, tworzą małe odrębne społeczności, które nie wiedzą o istnieniu innych.
rozwiń zwiń