Ojcowskie dylematy Eddiego Veddera

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 11:19
- Spotkałem ostatnio Bruce'a Springsteena, rozmawialiśmy o ojcostwie, o tym, czy należy chronić dziecko przed wszystkim. Czy przez brak przeszkód, przez jakie sami przechodziliśmy, nie będzie mu zbyt łatwo i w efekcie nie stawi czoła różnym trudnościom? - zastanawiał się lider Pearl Jam.
Audio
  • Ojcowskie dylematy Eddiego Veddera (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Eddie Vedder
Eddie VedderFoto: Sony Music / mat. promocyjne

I przytoczył odpowiedź Bossa: "Nie, to naturalna, instynktowna ochrona, trzeba tak postąpić, resztę za ciebie i tak zrobi świat zewnętrzny".
W tę opowieść wpisuje się kompozycja "Mind Your Manners" - pierwszy singel Pearl Jam z dziesiątego studyjnego albumu grupy. To - zdaniem gitarzysty zespołu - ostry numer w stylu Dead Kennedys.

Pearl Jam to kolejny bohater wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd, jak Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, a także Franka Zappy i Kate Bush.

Na muzyczny cykl Piotra Metza zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.

(mk)