X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy zimnych napojów picie komplikuje zimą zdrowie i życie?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 16:44
Zimne napoje najlepiej spożywać zimą, ponieważ wtedy nasze gardła, schłodzone niską temperaturą otoczenia, nie odczuwają szoku termicznego - uważają zwolennicy picia wszystkiego co zimne zimą. Fani gorącej herbaty z imbirem i sokiem malinowym nie mogą zrozumieć, jak można w tak brutalny sposób traktować swoje jamy nosowo-gardłowe.
Audio
  • Czy zimnych napojów picie komplikuje zimą zdrowie i życie? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Czy zimnych napojów picie komplikuje zimą zdrowie i życie?
Foto: źr. itapeta.pl

- Gdy w otoczeniu krążą wirusy i bakterie, łatwo trafiają one do naszych gardeł - wyjaśnia Wojciech Marusza, lekarz internista. - Nasz system immunologiczny pełni rolę strażników, którzy w postaci białych krwinek pilnują dostępu do dobrze ukrwionych miejsc - dodaje lekarz.
Jeżeli jednak pijemy zimne płyny, w naszych gardłach dochodzi do obkurczenia naczyń, mamy zmniejszony przepływ krwi i dlatego strażników robi się znacznie mniej. - Wirusy i bakterie stwierdzają więc nagle, że strażników nie ma i decydują się na atak - mówi Wojciech Marusza.
Takie ostrzeżenia nie przekonują jednak zwolenników zimnych soków, sorbetów i drinków, którzy - choć mróz łapie za gardła niczym drapieżne zwierzę swoje ofiary - z przyjemnością sięgają po lodowate szklanki pełne orzeźwiającego napoju.
Barmani prześcigają się w recepturach, a ostatnim krzykiem mody jest ciekły azot. Dolewany do napojów - ma temperaturę minus 195,8 stopni - skwierczy przyjemnie.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału przygotowanego przez Kubę Witkowskiego.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między 6.00 a 9.00.

(ah/mk)

Zobacz więcej na temat: Trójka zdrowie żywność