X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Eddie Vedder jest współczesnym Jimem Morrisonem?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 12:07
- To porównanie może troszeczkę na wyrost, ale coś w nim jest - mówi Piotr Metz w ostatnim odcinku Trójkowego cyklu muzycznego poświęconego grupie Pearl Jam, w którym zabrzmiał utwór "Jeremy".
Audio
  • Czy Eddie Vedder jest współczesnym Jimem Morrisonem? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Eddie Vedder
Eddie VedderFoto: Sony Music/mat.promocyjne

Prowadzący pasmo poranne Marcin Łukawski przypomniał historię pewnej kobiety - słuchaczki Trójki i fanki grupy Pearl Jam - do której z okazji urodzin z życzeniami zadzwonił Eddie Vedder (całe "przedsięwzięcie" zorganizował mąż kobiety). - To dowód, że Eddie jest całkiem normalnym człowiekiem, którego można o coś takiego poprosić. I on to po prostu robi - mówi Piotr Metz.

- Vedder przez wielu fanów uważany jest za człowieka, który wie więcej. Za przewodnika, mentora, nauczyciela. I trochę mu to ciąży, nie chce brać za wszystko odpowiedzialności. Bierze ją, ale w bardzo określonych sprawach: jest zaangażowany politycznie, charytatywnie, ma sprecyzowane poglądy na wiele rzeczy - tłumaczy Piotr Metz.

Grupa Pearl Jam była kolejnym bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Wcześniej dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd, jak Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, a także Franka Zappy i Kate Bush.

(mk)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Pearl Jam Piotr Metz

Czytaj także

Ojcowskie dylematy Eddiego Veddera

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 11:19
- Spotkałem ostatnio Bruce'a Springsteena, rozmawialiśmy o ojcostwie, o tym, czy należy chronić dziecko przed wszystkim. Czy przez brak przeszkód, przez jakie sami przechodziliśmy, nie będzie mu zbyt łatwo i w efekcie nie stawi czoła różnym trudnościom? - zastanawiał się lider Pearl Jam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maszyny do pisania Eddiego Veddera

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 14:34
- Mam zawsze przy sobie kilka prawdziwych maszyn do pisania i często pracuję na nich równocześnie. Sprawdzając teksty, dodaję rożne rzeczy. Na końcu nie mogę rozpoznać, kto je tak naprawdę napisał. Być może dlatego, że popijam przy tym całą noc - mówił Eddie Vedder.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eddie Vedder - komponowanie jak ogrodnictwo

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 09:40
- Pisanie piosenki jest szybsze i łatwiejsze, gdy w pobliżu masz instrument. Jeśli masz pomysł, natychmiast przekładasz go na muzykę. To trochę jak z nasionem, z którego coś wyrasta - mówił Eddie Vedder.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eddie Vedder: zawsze będę pamiętał biedę i frustrację

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 14:37
- Wciąż przecież jest, i będzie, tyle powodów, aby być zdołowanym. Przez cały okres rządów administracji Busha ciężko się pisało, tyle się wtedy chciało powiedzieć w piosenkach - mówi Eddie Vedder, wokalista Pearl Jam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eddie Vedder: teraz wszystko trzeba robić szybciej

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 12:30
- Ludzie wciąż mnie pytają jak posiadanie dzieci wpływa na moje pisanie tekstów. Czy widzę teraz świat ich oczami? - przyznaje Eddie Vedder, wokalista Pearl Jam.
rozwiń zwiń