X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Windows XP bez wsparcia. Czy to groźne?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 14:43
8 kwietnia firma Microsoft wyłączy wsparcie dla systemu Windows XP, który m.in. "napędza" większość europejskich bankomatów. Czy w związku z tym grozi nam informatyczny paraliż?
Audio
  • Windows XP bez wsparcia. Co dalej? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Windows XP bez wsparcia. Czy to groźne?
Foto: Bongani/sxc.hu/cc

Windows XP odpowiada za działanie wielu komputerów na świecie, korzysta z niego sporo firm oraz instytucji. - Komputery nie przestaną działać, natomiast przestaną być publikowane aktualizacje do tego systemu, przede wszystkim poprawki bezpieczeństwa. Nie będziemy mieć żadnej gwarancji, że jeśli zostanie znaleziona luka czy problem, to producent wyda poprawkę - przekonuje Przemysław Jaroszewski z CERT Polska. - Nie zalecałbym używania takiego komputera do bankowości elektronicznej czy do przekazywania tzw. wrażliwych danych - dodaje.

- Nie będzie żadnej awarii, wielkiej eksplozji czy Armagedonu. Jednak osoby, które używają tego systemu do zarabiania pieniędzy, powinny pomyśleć nad "przesiadką" - mówi Maciej Gajewski z magazynu "Chip".

A co z bezpieczeństwem naszych pieniędzy? - Większość bankomatów, działających w oparciu o Windows XP, korzysta ze specjalnej wersji tego systemu, przeznaczonej dla urządzeń innych niż zwykłe pecety. Ta wersja będzie dłużej wspierana przez Microsoft, ma być utrzymywana do 2016 roku - zaznacza Cezary Dyrcz, dyrektor ds. Wsparcia i Rozwoju w Euronet Polska.

- Mamy sporo czasu na działania migracyjne. Szacujemy, że do połowy przyszłego roku zakończymy rozpoczęte już prace, które pozwolą na upgrade'owanie wszystkich bankomatów do wyższej wersji, czyli Windows 7 - mówi z kolei Artur Żebrowski, dyrektor Biura IT PKO BP.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału, który przygotował Mariusz Krzemiński.

(mk/mp)

Czytaj także

Niezabezpieczone bankomaty

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 09:00
Według BusinessWeek aż 95 proc. bankomatów na całym świecie działa na systemie Windows XP. Od 8 kwietnia 2014 r. nie pojawi się już żadna nowa aktualizacja naprawiająca luki w zabezpieczeniach, a bez wsparcia technicznego będą one łatwym celem dla cyberprzestępców.
rozwiń zwiń