"Krok po kroku z Trójką. Sopot", czyli poważny przewodnik z przymrużeniem oka

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 13:40
- Ta płyta to nie jest zwykły przewodnik. Nie przedstawia bowiem faktów związanych z Sopotem, ale opowieści o mieście. Wybraliśmy kilkanaście miejsc w Sopocie, o których opowiadają osoby związane z nimi. To historie często bardzo osobiste - mówi Joanna Mielewczyk, współautorka audiobooka "Krok po kroku z Trójką. Sopot”.
Audio
  • "Krok po kroku z Trójką. Sopot”, czyli poważny przewodnik z przymrużeniem oka (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Autorzy audiobooka Joanna Mielewczyk i Krystian Hanke w Sopocie
Autorzy audiobooka Joanna Mielewczyk i Krystian Hanke w SopocieFoto: Polskie Radio

- Naszym planem był brak planu. Chcieliśmy zrobić przewodnik, z którym można spacerować po mieście. Audiobook "Krok po kroku z Trójką. Sopot” jak rasowy przewodnik zawiera mapę, zdjęcia, ale jednocześnie ma formę słuchowiska - dodaje Krystian Hanke, drugi z autorów wydawnictwa. Dzięki temu, co podkreśla Joanna Mielewczyk, przewodnikiem będzie można się cieszyć także w zaciszu domowym.
Czym miasto urzekło dziennikarzy Trójki? - Sopot jest niezwykłym miejscem, pełnym niezwykłych ludzi. Do Sopotu przyjeżdżają osoby, które chcą się bawić do białego rana i ci, którzy szukają ciszy. To miasto godzi ogień z wodą. Na tym, według mnie, polega niezwykłość tego miasta - ocenia Krystian Hanke.

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie >>>
Jak przyznają autorzy, nie do wszystkich miejsc opisanych w przewodniku można swobodnie wejść. Każdy jednak będzie się mógł im przyjrzeć z zewnątrz, nawet bardzo dokładnie.
Niestety, nie wszystkie opowieści zmieściły się na płycie. - Wiemy, że znajdą się niezadowoleni, że nie byliśmy we wszystkich miejscach, ale po prostu zostawiamy Państwu radość odkrywania Sopotu - mówili goście porannej audycji "Zapraszamy do Trójki".

Dźwięki, które nie znalazły się na płycie, zaprezentujemy na antenie Trójki. Będzie ich można posłuchać w porannej audycji "Zapraszamy do Trójki” w dniach 22-24 kwietnia (godz. 7.40). Audiobook  "Krok po kroku z Trójką. Sopot" trafi na sklepowe półki na początku maja.
Audiobook nie jest pierwszym spotkaniem Trójki z Sopotem. W zeszłym roku u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino w Sopocie został otwarty plac Radiowej Trójki. Tam także pojawiła się specjalna budka telefoniczna. Natomiast w kawiarni Zaścianek, przy ul. Haffnera 3 (tuż przy placu) można napić się kawy, herbaty, czekolady, a nawet zjeść coś słodkiego, polecanego przez naszych dziennikarzy.

Trójka opanowała Sopot. I tak już zostanie!>>>

Więcej na temat przewodnika usłyszeć można w nagraniu rozmowy, którą z autorami audiobooka przeprowadził Marcin Łukawski. Zapraszamy.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między 6.00 a 9.00.

(gs, ei)

Czytaj także

Trójkowa ławeczka zagra nową bajkę

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2012 10:25
Multimedialna ławeczka w Alei Radiowej Trójki odtwarza siadającym na niej dzieciom najpiękniejsze bajki czytane przez dziennikarzy Trójki. Od najbliższego poniedziałku usłyszeć będzie można "Jasia i Małgosię". Premiera bajki na naszej antenie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grająca ławeczka Trójki w Gdyni!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 15:24
- Jeśli Państwo będą w Warszawie, zapraszam do Alei Radiowej Trójki, a jeśli będą Państwo w Gdyni, zapraszam w okolice Infoboxu - mówił Piotr Baron tuż po odsłonięciu grającej ławeczki Trójki w Gdyni. Zapraszamy na spacer po gdyńskim Infoboxie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka opanowała Sopot. I tak już zostanie!

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 09:14
U zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino otwarty został plac Radiowej Trójki. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał mistrz słowa i humoru - Wojciech Młynarski. W mieście przybyło sporo Trójkowych akcentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 12:03
Oprócz charakterystycznej czerwonej budki telefonicznej na placu radiowej Trójki w Sopocie pojawiły się pasy – takie jak na londyńskiej Abbey Road, uwiecznionej na najsłynniejszej płycie Beatlesów.
rozwiń zwiń