Red Hot Chili Peppers i Piotr Metz o poranku w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 08:52
Zespół z Kalifornii jest bohaterem nowego cyklu muzycznego autorstwa Piotra Metza. Na spotkania z autorami takich przebojów jak "Californication", "Under The Bridge", "Scar Tissue" czy "Otherside" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.
Audio
  • Muzycy Red Hot Chili Peppers i Piotr Metz o piosence "Californication" (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zapraszamy na poranki z zespołem Red Hot Chili Peppers
Zapraszamy na poranki z zespołem Red Hot Chili PeppersFoto: mat. prasowe/ redhotchilipeppers.com/ Ellen von Unwerth

Zespół Red Hot Chili Peppers (RHCP) powstał w Los Angeles w 1983. - Trudno zacząć cykl, bo to już bardzo długa kariera, ciężko wybrać piosenkę. Myślę jednak, że w ich przypadku utworem programowym jest piosenka "Californication" - powiedział Piotr Metz w porannej audycji "Zapraszamy do Trójki".
Obecny skład grupy tworzą wokalista Anthony Kiedis, gitarzysta Josh Klinghoffer, basista Michael "Flea" Balzary i perkusista Chad Smith. Jednak przez lata swoim talentem i nieprzeciętną osobowością naznaczył go bardzo mocno m.in. gitarzysta John Frusciante. - O tym także opowiemy w cyklu naszych spotkać, a mówić będą prawie wszyscy członkowie zespołu - dodał Piotr Metz w rozmowie z Marcinem Łukawskim.

Zespół Red Hot Chili Peppers jest kolejnym już bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Johnny Cash Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush, Pearl Jam czy Bruce Springsteen.

(ei/mk)

Czytaj także

Trzech Piotrów zaprasza na 7. Polski Top Wszech Czasów

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 08:26
Polski Top Wszech Czasów to lista 100 utworów polskiej muzyki rozrywkowej układana na podstawie głosowania internetowego słuchaczy. Tegoroczne wyniki przedstawimy w specjalnej audycji 2 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SBB: "Krowa" dostała większe brawa od nas

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2014 17:23
- Byłem zaskoczony, nie spodziewałem się, że będzie aż tak fajnie. Po 20 latach nieobecności na scenie to mógł być trudny moment, ciężko było mi wyobrazić sobie, jak będzie ten pierwszy koncert wyglądał - opowiada w "Liście osobistej" Jerzy Piotrowski. Członkowie zespołu SBB byli gośćmi audycji Piotra Metza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Johnny Cash: country mówi o fundamentalnych przeżyciach

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 10:51
- Myślę, że siła muzyki country polega na tym, że opowiada ona o emocjach, miłości, rozstaniach, śmierci, o bardzo wielu sprawach. Takie właśnie jest country - powiedział Johnny Cash.
rozwiń zwiń