X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Monciak - serce Sopotu i rzeka ze stadem bizonów

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 16:08
Popularny Monciak, czyli ulica Bohaterów Monte Cassino w Sopocie, to obowiązkowe miejsce spotkań turystów, ale też zagłębie ciekawych historii i tematów. O wielu z nich w specjalnym audiobooku opowiadają dziennikarze Trójki - Joanna Mielewczyk i Krystian Hanke.
Audio
  • Joanna Mielewczyk i Krystian Hanke opowiadają o tajemnicach Sopotu (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Molo w Sopocie
Molo w SopocieFoto: Wikipedia/Diego Delso

"Krok po kroku z Trójką, Sopot" to pierwsza tego typu propozycja Programu 3 Polskiego Radia. To rodzaj miejskiego audio przewodnika, który w sposób ciekawy, nie zawsze dosłowny i oczywisty prezentuje miasto. Sopot nie był oczywiście wyborem przypadkowym, bo to miejsce, gdzie Program 3 zagościł na stałe. Znajdziemy tam Plac Radiowej Trójki czy Kulturalną Plażę Trójki… "Krok po kroku z Trójką, Sopot” to audiobook, który jest rodzajem słuchowiska, złożonego z anegdot, historii, opowieści osób, czasem bardzo osobistych, którym nadmorskie miasto jest bliskie sercu.

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie >>>

Słuchacze znajdą tam historie Sopotu jako miejsca uzdrowiskowego, miejsca błyszczącego gwiazdami sceny, Sopotu artystów, ale także Sopotu sportowego czy imprezowego. Przykładem takiej wyjątkowej mieszanki jest ulica Bohaterów Monte Cassino, popularnie nazywana Monciakiem.

"Krok po kroku z Trójką. Sopot", czyli poważny przewodnik z przymrużeniem oka >>>
Poeta Patryk Dziczek żartuje, że Monciak jest dla osób postronnych jak "rzeka, w której stado pędzących bizonów płynie do wodopoju, czyli do morza". - Nie przeskoczymy tego, że ludzie potrzebują disko. Dlatego trzeba im dać taką ofertę. Ja mam inną filozofię i potrzebuję czego innego. Marzy mi się, żeby nad Sopotem, poza rozrywkowym duchem Monciaka, unosił się też duch artystyczny - dodaje poeta.

Protest song, jakiego świat nie słyszał, czyli Piotr Bukartyk o Sopocie
Spacerując Monciakiem, nie można nie zauważyć Trójkowej, czerwonej budki telefonicznej. W zeszłym roku u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino w Sopocie został otwarty plac Radiowej Trójki, a wraz  z nim wiele dodatkowych atrakcji. Trójka zaprasza do Sopotu cały rok.

Więcej o ciekawostkach Sopotu usłyszeć można w dołączonym nagraniu. Opowiadają autorzy audiobooka: Joanna Mielewczyk i Krystian Hanke.

(ei/mk)

Czytaj także

"Krok po kroku z Trójką. Sopot", czyli poważny przewodnik z przymrużeniem oka

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 13:40
- Ta płyta to nie jest zwykły przewodnik. Nie przedstawia bowiem faktów związanych z Sopotem, ale opowieści o mieście. Wybraliśmy kilkanaście miejsc w Sopocie, o których opowiadają osoby związane z nimi. To historie często bardzo osobiste - mówi Joanna Mielewczyk, współautorka audiobooka "Krok po kroku z Trójką. Sopot”.
rozwiń zwiń