X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Paweł II świętym. "Nie kreował wokół siebie wyjątkowej atmosfery"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2014 11:22
Papież Jan Paweł II został kanonizowany. Jego sekretarz ks. Paweł Ptasznik wspominał go, jako człowieka pogodnego, zanurzonego w modlitwie.
Audio
  • Najważniejsze słowa z pontyfikatu Jana Pawła II (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Ks. Paweł Ptasznik wspomina Jana Pawła II (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Do Watykanu na uroczystości kanonizacyjne przyjechali pielgrzymi z całego świata
Do Watykanu na uroczystości kanonizacyjne przyjechali pielgrzymi z całego świata Foto: PAP/EPA/MICHAEL KAPPELER

Kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII dokonał papież Franciszek, w czasie mszy na placu Świętego Piotra w Rzymie. Po trzykrotnym przedstawieniu Franciszkowi prośby o wpisanie obu papieży w poczet świętych ogłosił on uroczyście: "Na chwałę Trójcy Przenajświętszej, dla wywyższenia katolickiej wiary i wzrostu chrześcijańskiego życia, na mocy władzy naszego Pana Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także Naszej, po uprzednim dojrzałym namyśle, po licznych prośbach o pomoc Bożą i po wysłuchaniu opinii naszych Braci w biskupstwie orzekamy i ogłaszamy świętymi błogosławionych Jana XXIII i Jana Pawła II i wpisujemy ich w poczet świętych i polecamy, aby w całym Kościele byli oni czczeni z oddaniem. W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego".

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

Jak wieloletni współpracownik papieża - Polaka przeżywa kanonizację? - To wielka radość, chociaż za jego życia nie zwracało się uwagi, że ma się do czynienia z człowiekiem świętym. Gdybym bardziej o tym pamiętał, może więcej mógłbym skorzystać z tej szkoły świętości - przyznał ks. prałat Paweł Ptasznik w rozmowie z Marcinem Gutowskim.

Pontyfikat Jana Pawła II>>>

Wieloletni współpracownik Jana Pawła II podkreślił też, że papież nie tworzył wokół siebie aury świętego. - Był normalnym, pogodnym człowiekiem, zanurzonym w modlitwie. Co ważne, on zawsze pytał innych o zdanie, można było go krytykować, nie zamykał się na uwagi, był bardzo otwarty na rozmowę - opowiadał ks. Ptasznik.

Więcej wspomnień o papieżu usłyszeć można w dołączonych dźwiękach. Zapraszamy do wysłuchania relacji Marcina Pośpiecha i Marcina Gutowskiego.

(ei)

Czytaj także

Ksiądz Oder: "polonizowanie" papieża nie jest właściwe

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 19:16
- Osoba świętego Jana Pawła II to dar dla Kościoła powszechnego i świata, ale także dla nas - mówi w audycji "Puls Trójki" postulator procesu kanonizacyjnego, ksiądz Sławomir Oder.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papieskie cuda i niezwykła historia uzdrowionej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 19:12
Floribeth Mora Diaz to Kostarykanka, której historia została uznana przez Kościół katolicki za przypadek cudownego uzdrowienia za wstawiennictwem Jana Pawła II. - Bałam się śmierci ze względu na moje dzieci - opowiadała kobieta w rozmowie z dziennikarzami Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kanonizacja Jana Pawła II. Śmierć też może być cudem

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2014 11:36
Przed kanonizacją papieża - Polaka wiele mówi się o cudach, które miały wydarzyć się za jego wstawiennictwem. Ks. prałat Paweł Ptasznik podkreślał w Trójce, że nie zawsze muszą to być spektakularne i radosne wydarzenia.
rozwiń zwiń