Anthony Kiedis: tekst pisze się łatwo, gdy muzyka cię inspiruje

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 09:55
Tekst utworu "Around The World" zainspirował oscarowy film Roberta Benigniego "Życie jest piękne", ale i podróże autora słów do piosenki Anthony'ego Kiedisa.
Audio
  • Anthony Kiedis: tekst pisze się łatwo, gdy muzyka cię inspiruje (Zapraszamy do Trójki- ranek)
Red Hot Chili Peppers
Red Hot Chili PeppersFoto: Ellen von Unwerth / mat. prasowe

- Teksty i partie wokalne pisze się łatwo, kiedy muzyka cię inspiruje. Wystarczy, że zamknę oczy, wsłucham się w przestrzeń wokół i już wiem, jak to powinno brzmieć - opowiada wokalista Red Hot Chili Peppers.

Zespół Red Hot Chili Peppers jest kolejnym już bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" . Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Johnny Cash, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M. , Elvis Presley, Prince, Michael Jackson , Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush, Pearl Jam czy Bruce Springsteen.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między 6.00 a 9.00.

(mp)

Czytaj także

RHCP: jesteśmy zespołem o otwartym pomyśle na brzmienie

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 08:35
"Parallel Universe" to szósty singiel z płyty "Californication". Mimo że nie został wydany na osobnej płycie i nie doczekał się teledysku, to trafił na składankę największych przebojów Red Hot Chili Peppers, a zespół zagrał go na żywo ponad 230 razy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

RHCP: nasza muzyka nie narzuca ci, co masz poczuć

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 08:35
Bohaterka piosenki Anthonego Kiedisa "Dani California” pojawiała się już wcześniej w utworach "Californication" i "By The Way". Utwór podejrzewano o muzyczne podobieństwo do "Mary Jane's Last Dance" Toma Petty'ego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

RHCP: świetna muzyka z kalifornijskim słońcem w tle

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 10:35
Utwór "Fortune Faded", w oryginale nagrany na album "By the Way", z zupełnie innym refrenem trafił na płytę z największymi przebojami Red Hot Chili Peppers.
rozwiń zwiń