Oasis bohaterem nowego cyklu Piotr Metza!

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 09:00
Ich pierwszy album obchodzi w tym roku 20. urodziny. To świetna okazja, żeby przypomnieć sobie, za co pokochaliśmy zespół braci Gallagherów. Piosenek Oasis można słuchać w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki".
Audio
  • Oasis bohaterem nowego cyklu Piotr Metza! (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Oasis bohaterem nowego cyklu Piotr Metza
Foto: mat. promocyjne

- Mieli niesamowitą łatwość pisania radiowych piosenek i rockandrollowy luz. Może i w zestawieniu z Blur nie byli mocniejsi artystycznie, ale mieli "to coś", co charakteryzuje dobry rockowy zespół. Fajnie słucha się utworów, które nagrali, choć muzycy są cały czas tak pokłóceni, że dziś zespół nie działa. Zresztą od samego początku się kłócili. Czasami skutkowało to dwu- lub trzydniową przerwą w trasie, czasami jeszcze dłuższą. Najpiękniejszy incydent miał miejsce podczas koncertu MTV Unplugged, kiedy jeden z braci siedział na balkonie i udawał, że ma chore gardło i złośliwie komentował to, co drugi brat robi na scenie - śmieje się Piotr Metz.

Zespół Oasis jest kolejnym już bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Johnny Cash, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M. , Elvis Presley, Prince, Michael Jackson , Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush, Pearl Jam, Bruce Springsteen czy Red Hot Chili Peppers.

Na cykl zapraszamy od poniedziałku do czwartku, można go słuchać w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki", o godz, 7.35.

(mk, ei)

Czytaj także

Anthony Kiedis: tekst pisze się łatwo, gdy muzyka cię inspiruje

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 09:55
Tekst utworu "Around The World" zainspirował oscarowy film Roberta Benigniego "Życie jest piękne", ale i podróże autora słów do piosenki Anthony'ego Kiedisa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jimmy Page o reedycji płyt Led Zeppelin: otworzyłem muzyczny skarbiec

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 15:06
- Nasze płyty pokazują, jak wiele pracy włożyliśmy w nagrywanie, a w dodatkowych utworach słychać całą perspektywę powstawania naszej muzyki - mówi Jimmy Page w rozmowie z Piotrem Metzem. Legendarny gitarzysta realizuje projekt remasteringu wszystkich dziewięciu albumów Led Zeppelin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Led Zeppelin, czyli grupa o totalnym polu rażenia

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 04:40
Tym razem w "Klubie Trójki" nie toczyliśmy debaty na tematy ważkie, a dla czystej przyjemności słuchaliśmy i rozmawialiśmy o muzyce Led Zeppelin. - Lgnę do ich muzyki, bo czuć w niej potrzebę serca - mówiła w programie Monika Borzym.
rozwiń zwiń