Oasis: nieoczekiwana zmiana miejsc

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 17:20
Piosenka "Roll With It" znalazła się na albumie "(What's The Story) Morning Glory?". To singiel biorący udział w słynnym, przegranym zresztą pojedynku z utworem Blur "Country House".
Audio
  • Oasis: nieoczekiwana zmiana miejsc (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Bracia Liam (z prawej) i Noel Gallagher, zdjęcie z 1996 roku
Bracia Liam (z prawej) i Noel Gallagher, zdjęcie z 1996 rokuFoto: PAP/EPA

- Śpiewając ten utwór w telewizji BBC, bracia Gallagherowie niespodziewanie zamienili się rolami, nabijając się z ciągłych pomyłek mediów w rozróżnianiu ich tożsamości - mówi Piotr Metz.

Zespół Oasis jest kolejnym już bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Johnny Cash, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush, Pearl Jam, Bruce Springsteen czy Red Hot Chili Peppers.

Na cykl zapraszamy od poniedziałku do czwartku, można go słuchać w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" o godz. 7.35.

(mk)

Czytaj także

Oasis bohaterem nowego cyklu Piotr Metza!

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 09:00
Ich pierwszy album obchodzi w tym roku 20. urodziny. To świetna okazja, żeby przypomnieć sobie, za co pokochaliśmy zespół braci Gallagherów. Piosenek Oasis można słuchać w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasabian: jesteśmy jedyną wyspą w morzu niczego

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 20:56
- Gdzieś w powietrzu wisiała myśl: będę grać w największym zespole świata. Każda kapela mówiła o sobie, że zdobędzie świat, zdominuje go. Wszystkim wydawało się, że będą grać na stadionach. 10 lat temu granie w rockowej kapeli znaczyło tyle, co bycie częścią gangu - mówi Sergio Pizzorno, lider Kasabian. Grupa wystąpi na Orange Warsaw Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lily Allen: Lady Gaga jest męczennicą. Umiera za swoją sztukę

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 21:41
- Nie chcę rywalizować z nikim. Tu chodzi o kreatywność, a nie o ściganie się. Tymczasem dziś duży nacisk kładzie się właśnie na konkurencję. Może ktoś zarabia na tym pieniądze? Nie wiem kto ani dlaczego - mówi Lily Allen. Wokalistka wystąpi na Orange Warsaw Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Florence Welch: pochłaniały mnie miłość i muzyka

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 15:44
- Starasz się stworzyć coś nowego, nie chcesz się przecież powtarzać. Z drugiej strony nie chcesz też zapomnieć o tym, co było. W pewnym sensie praca nad trzecią płytą wydaje mi się najtrudniejsza. Jednak teraz, gdy nad nią pracuję, to najbardziej szczere i satysfakcjonujące z doświadczeń - opowiada Florence Welch. Artystka wystąpi na Orange Warsaw Festival.
rozwiń zwiń