Pożegnanie z Oasis. Na finał dziennikarski prztyczek w nos

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 08:34
Chociaż ich kariera rozwinęła się znakomicie, prywatne problemy i konflikty osobiste sprawiły, że zespół Oasis się rozpadł. Dlaczego bracia Liam i Noel Gallagher postanowili definitywnie się rozstać, ale także o tym, jak dziennikarze dorabiali ideologię do ich pracy, opowiadał w ostatnim odcinku cyklu poświęconego zespołowi Piotr Metz.
Audio
  • Piotr Metz opowiada o przyczynach rozpadu zespołu Oasis (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Pożegnanie z Oasis. Na finał dziennikarski prztyczek w nos
Foto: mat. promocyjne

- Liam i Noel Gallagher kłócili się od samego początku, podobno nigdy nie spędzali razem świąt Bożego Narodzenia, a przecież są braćmi. Przez chwilę z powodów biznesowych byli razem, trochę też z rozsądku, bo osobno żaden z nich nie zdziałałby tak wiele jak w zespole - opowiadał Piotr Metz w muzycznym cyklu w audycji "Zapraszamy do Trójki".
W 2009 roku po kłótni między braćmi, starszy z nich, Noel, zdecydował się opuścić zespół i grupa Oasis przestała istnieć. Liam założył nowy zespół Beady Eye, natomiast Noel rozpoczął własną działalność pod szyldem Noel Gallagher's High Flying Birds.
- Rodzinne historie w zespole mają pewną ułomność. Ona zawsze dotyczy ludzi, którzy spotykają się w wieku 17-18 lat, a po 10 latach nagle mają rodziny, własne życie i przestają być kumplami z podwórka. W przypadku braci być może dochodzi do tego kolejny aspekt, który powoduje, że jest jeszcze trudniej - podsumował Piotr Metz.

Trójkowy cykl udowodnił, jak bardzo muzycy Oasis zafascynowani byli zespołem The Beatles. W ostatnim odcinku usłyszeliśmy też opowieść o tym, jak dziennikarze próbowali odnaleźć w twórczości Oasis drugi dno, którego wcale tam nie było.

Zespół Oasis był kolejnym już bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Johnny Cash, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush, Pearl Jam, Bruce Springsteen czy Red Hot Chili Peppers.

Na cykl Piotra Metza zapraszamy ponownie po wakacyjnej przerwie.

(ei/mk)

Czytaj także

Oasis: nieoczekiwana zmiana miejsc

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 17:20
Piosenka "Roll With It" znalazła się na albumie "(What's The Story) Morning Glory?". To singiel biorący udział w słynnym, przegranym zresztą pojedynku z utworem Blur "Country House".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka, przez którą Oasis trafili do sądu

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 08:04
Kontrowersje związane z inspiracjami nigdy niewydanego na dużej płycie utworu "Whatever" spowodowały przegrany przez zespół Oasis proces sądowy. O piosence opowiadał Piotr Metz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oasis: inspiracje pracami Roberta Indiany

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 12:36
Okładkę kontrowersyjnego singla Oasis "Little by Little" zainspirowała klasyczna grafika "Love" autorstwa Roberta Indiany. W wideoklipie do piosenki gościnnie występują Robert Carlyle i Bono.
rozwiń zwiń