X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po aferze taśmowej w Sejmie zapanowała atmosfera wybaczania

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 10:41
Kiedyś polityczni przeciwnicy, dziś sejmowi partnerzy. Może trudno w to uwierzyć, ale afera taśmowa wywołała w parlamencie atmosferę wybaczania. Słowo "wybacz" nosi w sobie tak wielki ładunek emocji, że na myśl w pierwszej kolejności przychodzi latynoamerykańska telenowela.
Audio
  • Po aferze taśmowej w Sejmie zapanowała atmosfera wybaczania (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Po aferze taśmowej w Sejmie zapanowała atmosfera wybaczania
Foto: Glow Images/East News

Jak uciec od takich skojarzeń, skoro odcinków z wybaczaniem w tle mieliśmy w polskiej polityce sporo? W 1995 roku w telewizji debatowali Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa. Skutkiem tej rozmowy była niechęć do podawania sobie ręki. To z czasem obu panom minęło. To znaczy, że można sobie wybaczyć, a skoro tak, to właśnie rozpruł się worek z politycznym wybaczaniem.
Jeszcze kilka lat temu o obecnym politycznym partnerze, czyli posłach z Twojego Ruchu, szef SLD Leszek Miller mówił, że to "naćpaną hołotą". - Dziś szukamy tego, co nas łączy, a nie tego, co nas dzieli - twierdzi Janusz Palikot. - Lepiej jak politycy podają sobie ręce, a nie nogi - dodaje rzecznik Sojuszu Dariusz Joński. Podawanie rąk odbywa się nie tylko na lewicy, ale także na prawicy. W poniedziałek rozmawiali ze sobą szef PiS Jarosław Kaczyński i szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.
- By wybaczenie było skuteczne, trzeba przestrzegać pięciu zasad - mówi etyk, Jacek Hołówka. Według niego, w polityce to mało realne. - Po pierwsze: czy będzie zaufanie? W polityce to zawsze jest ograniczone i udawane. Po drugie: czy będziemy coś robić wspólnie? W polityce nigdy tego nie wiadomo. Po trzecie: jak poważne było wykroczenie? W polityce nie ma mniej lub bardziej poważnych wykroczeń. Po czwarte: o szczerości w polityce nie warto nawet myśleć, bo to wyłącznie gra pozorów. Po piąte: czy można się rozliczyć z przeszłej odpowiedzialności? W polityce tego nikt nigdy nie robi. Polityka to pusty i zewnętrzny teatr - dodaje Jacek Hołówka.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału, który przygotowała Anna Rokicińska.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między 6.00 a 9.00.

(mp/mk)

Czytaj także

Piechociński: trzeba zbudować pozytywne rozwiązanie sytuacji na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2013 16:02
Zdaniem ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, do Kijowa powinni pojechać nie tylko polscy politycy, ale także czołowi przedstawiciele Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy najbardziej ufają prezydentowi Komorowskiemu i ministrowi Sikorskiemu

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 12:15
Bronisław Komorowski nadal liderem rankingu zaufania do polityków - wynika z raportu CBOS. Badanie wskazuje również, że Polacy w większości nie znają nowych ministrów w rządzie Donalda Tuska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaczyński: Polską rządzi grupa lumpenproletariacka

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 19:10
Choć politycy PiS, SLD i Ruchu Palikota jednym głosem domagają się dymisji rządu Donalda Tuska, to mają za mało głosów w Sejmie, by do tego doprowadzić.
rozwiń zwiń