Nosowska: nie śpiewam tej piosenki, przesadnie się wzruszam

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 09:00
Tym razem Kasia bardzo osobiście... A Paweł - o muzycznym protokole rozbieżności. Mowa o piosence "Lilia, kula i cyrkiel" pochodzącej z płyty "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan".
Audio
  • Nosowska: nie śpiewam tej piosenki, przesadnie się wzruszam (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Koncert zespołu Hey w Gliwicach, 17 maja 2012.
Koncert zespołu Hey w Gliwicach, 17 maja 2012.Foto: Aleksandra Dubas

- Jeśli chodzi o jej tekst, to jest to pierwsza, może nieporadna próba skierowania przekazu do mojego syna. On jest już osobą dorosłą, skończył 18 lat, a tekst powstał ciut wcześniej. Zawsze nosiłam w sobie taką treść, ale nigdy nie potrafiłam doszukać się w polskim języku odpowiednich słów. Nie twierdzę, że te są perfekcyjnie odpowiednie, natomiast jest to pierwsza próba wyrażenia matczynych uczuć - przyznaje Katarzyna Nosowska.

Hey bohaterem cyklu Piotra Metza. Posłuchaj wszystkich odcinków >>>

- Natomiast ja uwielbiam tę piosenkę, jest to jedna z moich ulubionych piosenek zespołu i jestem strasznie zły na Katarzynę, bo ona nie chce jej w ogóle grać z jakiegoś powodu - mówi gitarzysta i kompozytor Paweł Krawczyk. Wokalistka odpowiada, że śpiewając tę piosenkę, po prostu przesadnie się wzrusza. Jest jeszcze jeden powód... Jaki?

Zapraszamy do posłuchania dołączonego dźwięku.

Koncert grupy Hey w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Zespół Hey jest kolejnym już bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Oasis, Johnny Cash, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush, Pearl Jam, Bruce Springsteen czy Red Hot Chili Peppers.

Na cykl zapraszamy od poniedziałku do czwartku, można go słuchać w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" o godz. 7.35.

(fbi, ei)

Czytaj także

Hey: dylematy niepalącej palaczki

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 14:30
"Cisza, ja i czas" to pierwszy singiel z nagranej w lipcu 2001 roku szóstej studyjnej płyty zespołu Hey. - Dla mnie to piosenka-bat - mówi Katarzyna Nosowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hey: to wstrząsająca piosenka o jesieni. Chociaż właściwie nie...

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 09:20
"Mru-mru" to jeden z 14 utworów o tytule na literę "M", które tworzą płytę "Music. Music". To drugi singiel z nagrodzonego Fryderykiem krążka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hey: "Muka" doda wam otuchy

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 09:30
- To piosenka, którą gramy najczęściej. W ciągu ostatnich lat nie było koncertu, na którym nie wykonywalibyśmy tego numeru - mówi Paweł Krawczyk o utworze "Muka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hey: to piosenka o ludziach wyobcowanych

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 11:30
- Uważam, że ten tekst z każdym rokiem nabiera coraz większej mocy - mówi Katarzyna Nosowska o utworze "Cudzoziemka w raju kobiet", drugim singlu z szóstej płyty grupy Hey zatytułowanej "sic!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hey: wsłuchaj się w ciszę i poczekaj na zmianę

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 10:50
Utwór "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan" to dziesiąty utwór na dziesiątej płycie zespoły Hey o tym samym tytule. Krążek ukazał się w listopadzie 2012 roku i uzyskał status platynowej płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hey: Szczecin, dźwigozaury i łzy

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 16:00
Drugi singiel z albumu "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!" wyprodukował, jak całą płytę, Marcin Bors, a za oprawę graficzną albumu Maciej Moruś dostał Fryderyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Nosowska: już bym nie chciała wyłupywać oczu

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 15:39
"Zazdrość" to siódmy utwór z pierwszej płyty zespołu Hey "Fire", który był - jak przypomina Piotr Metz - niewydanym singlem wybranym przez publiczność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hey: "Teksański" musi być

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 12:40
"Teksański" to w repertuarze zespołu Hey prawdziwa ikona. Ale jak się okazuje, nie dla każdego...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nosowska: "nie byłam gotowa, by śpiewać o tym po polsku"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 12:00
"Dreams" to drugi singiel z pierwszego albumu grupy Hey pt. "Fire". - Tekst piosenki najbardziej dotknął mojego tatę - mówi Kasia Nosowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hey: piosenka miłosna, której słowa nie są najwyższych lotów

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 09:09
- Piosenka "Wilk vs. Kot" jest dla ciebie Pawle. To piosenka o miłości, chociaż może słowa nie są najwyższych lotów. To taki prezent od dziewczyny dla chłopaka - mówi wokalistka zespołu Hey Katarzyna Nosowska do gitarzysty i kompozytora Pawła Krawczyka.
rozwiń zwiń