3 metry tiulu, szkolenie Wojciecha Manna i sesja... Jest już nowy kalendarz Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 09:00
Jedni na półnago, drudzy w pomarańczowych kalesonach... Przekonanie niektórych Trójkowych dziennikarzy do wcielenia się w nietypowe role podczas sesji zdjęciowych było nie lada wyzwaniem. Ostatecznie wszystko się udało i nasz kalendarz możemy już oddać w Państwa ręce!
Audio
  • Marcin Łukawski i Krystian Hanke otwierają po raz pierwszy kalendarz (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • 3 metry tiulu, charakteryzacja i obóz szkoleniowy Wojciecha Manna, czyli dziennikarze Trójki o przygotowaniach do sesji (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Dyrektor Magda Jethon o sztuce opanowania 99 Trójkowych indywidualistów (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Studenci i absolwenci Warszawskiej Szkoły Filmowej o karkołomnej pracy nad kalendarzem (Do południa/Trójka)
  • Dziennikarze Trójki o wyjątkowych trudach pracy nad sesją, kalesonach, pociętej ręce i ... o tajemniczym morderstwie (Do południa/Trójka)
  • Praca nad kalendarzem, czyli zasłony, skrzydła i zabrana kotkowi poduszka (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Dziennikarze Trójki o tajnikach pozowania w bardzo niewygodnych pozycjach (Akademia rozrywki/ Trójka)
  • Dziwne miejsca, charakteryzacja, ubrania i inne niespotykane przeszkody w trakcie sesji (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Praca na planie, czyli renesansowe miecze i zaginiona peruka (Program alternatywny/Trójka)
Wojciech Mann i Michał Olszański podczas sesji zdjęciowej bawili się wybornie, o czym też chętnie opowiadali
Wojciech Mann i Michał Olszański podczas sesji zdjęciowej bawili się wybornie, o czym też chętnie opowiadali Foto: Andrzej Bołdaniuk

Unikatowa publikacja to w sumie 99 dziennikarzy w obiektywach 14 fotografów podczas 16 dni zdjęciowych... Wspólnie odtworzyliśmy 16 obrazów - wielkich dzieł znakomitych malarzy. Wśród nich są między innymi "Szarlatan" Hieronima Boscha, "Wiosna" Botticellego, "Lekcja anatomii doktora Tulpa" Rembrandta  czy "Dwie Fridy" Fridy Kahlo. Projekt powstał dzięki współpracy Trójki ze studentami i absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy pod kierunkiem Lidii Popiel sfotografowali dziennikarzy Programu 3 w scenografiach odtwarzających obrazy wielkich mistrzów malarstwa.

<<<Kup kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów">>>
Kalendarz obejmuje w sumie 16 miesięcy - od stycznia 2015 roku do urodzin Trójki w kwietniu 2016 roku. - Logistycznie opanować 99 indywidualistów nie było prosto. Zdarzały się takie urocze sytuacje, gdy ktoś nie chciał być daną postacią, nie chciał występować w jakimś świetle, obrazie czy w towarzystwie kogoś innego. Ale jak nie zrozumieć faceta, który się buntuje, jeśli ma wystąpić w pomarańczowych kalesonach...? - opowiada Magda Jethon, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.

Lidia Popiel wspomina pracę nad tworzeniem kalendarza Trójki>>>
13 listopada rusza sprzedaż kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" w sklepiku "Walendziku". Osoby, które nie dotrą osobiście do sklepiku przy Myśliwieckiej 3/5/7, mogą kupić kalendarz w internetowym sklepie Polskiego Radia oraz w księgarniach Świata Książki na terenie całego kraju.

Dziennikarze
Dziennikarze Trójki w nowej wersji obrazu "Lekcja anatomii doktora Tulpa" Rembrandta

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych dźwięków - Gabriela Darmetko towarzyszy Trójkowym dziennikarzom podczas przygotowań do sesji zdjęciowych.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki, Do południa, Akademia rozrywki

Przygotowała: Gabriela Darmetko

Data emisji: 13.11.2014

(fbi, ei)

Czytaj także

Wyjątkowy kalendarz: Trójka w obrazach wielkich mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 17:19
Podający cegłę Piotr Baron, Wojciech Mann podczas lekcji anatomii, Marcin Kydryński w "Śniadaniu na trawie", strajkujący Jurek Owsiak, Marek Niedźwiecki jako pan Arnolfini, grający w karty Jan Chojnacki, Artur Andrus jako szarlatan oraz wielu innych dziennikarzy Trójki w nietypowych rolach. Za nami premiera niezwykłego kalendarza Programu 3 Polskiego Radia "Trójka w obrazach wielkich mistrzów".
rozwiń zwiń