Koniec spamu w poczcie elektronicznej

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 09:00
To będzie wspaniały prezent dla wszystkich, którzy korzystają z poczty elektronicznej. Od 25 grudnia wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące marketingu bezpośredniego.
Audio
  • Koniec spamu w poczcie elektronicznej (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Na firmę wysyłającą swoje reklamy czy oferty będzie można nałożyć karę do wysokości 3 przychodów firmy
Na firmę wysyłającą swoje reklamy czy oferty będzie można nałożyć karę do wysokości 3% przychodów firmyFoto: Glow Images/East News

Firmy nie będą mogły wysyłać nam swoich ofert i reklam, jeśli nie wyrazimy na to zgody. Skończą się też telefony od natrętnych telemarketerów. - Jest to na pewno ustawa prokonsumencka, otrzymujemy tego takie ilości, że to jest zwyczajnie męczące - uważa Michael Banaszczyk, ekspert od marketingu bezpośredniego.

Dawid Piekarz, rzecznik Urzędu Komunikacji Elektronicznej, precyzuje, że w przypadku skargi na tego typu działania, na firmę wysyłającą swoje reklamy czy oferty będzie można nałożyć karę do wysokości 3 proc. jej przychodów. Podobne prawo zostało jakiś czas temu wprowadzone w Niemczech. Po tym, jak kilka firm zostało zmuszonych do zapłacenia wysokich kar, spamowanie ustało.

***

Przygotował: Mariusz Krzemiński
Data emisji: 18.12.2014
Godzina emisji: 6.38

Materiał został wyemitowany w audycji "Zapraszamy do Trójki - ranek".

(fbi/mk)

Czytaj także

Windigo każe wysyłać spam

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 18:48
W ciągu dwóch lat infekcja o nazwie Windigo zaraziła 25 tysięcy serwerów na całym świecie. Główną funkcją przejętych przez cyberprzestępców maszyn było wysyłanie mailowego spamu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrowersje wokół nowych technologii komputerowych

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 15:45
Wkrótce premiera najnowszej polskiej gry komputerowej "This War of Mine". Grający wciela się w cywili, którzy mają przetrwać w oblężonym mieście. Gra zdążyła już wzbudzić sporo międzynarodowego zamieszania...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laptop, PC-et, tablet, telefon... Potrzebujemy ich wszystkich?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 23:00
Telefon i laptop wystarczy, czy potrzebujemy większej liczby komputerowych urządzeń? Co na to wpływa? Jak zmienia się popularność PC-etów i tabletów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-papierosy szkodliwe dla... komputerów!

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 11:00
W elektronicznych papierosach z Chin wykryto wirusa, który aktywował się podczas ładowania przez złącze USB.
rozwiń zwiń