Pączki z mięsem?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 13:19
Pączki, którymi się zajadamy, mają różane nadzienie, są posypane skórką pomarańczową i polane lukrem. Mało kto wie, że można je faszerować mięsem.
Audio
  • Pączki z mięsem? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Pączki, którymi zajadamy się w tłusty czwartek, mają zawsze słodkie nadzienie. Mało kto wie, że kiedyś były one przyrządzane z mięsem
Pączki, którymi zajadamy się w tłusty czwartek, mają zawsze słodkie nadzienie. Mało kto wie, że kiedyś były one przyrządzane z mięsemFoto: Glow Images/East News

Adam Jakubowski - cukiernik z hotelu The Westin Warsaw - wyjaśnia, że pączki "rozpoczęły swoją historię jako wyroby niesłodkie". - Na początku były one tłuste i ciężkie, bo miały nasycić - tłumaczy.

Sylwia Walendowska - autorka kulinarnego bloga - mówi, że pączki ze słodkim i mięsnym nadzieniem są do siebie bardzo podobne. - Można byłoby ich nie rozróżnić (…), bo po upieczeniu wyglądają w zasadzie tak samo - zaznacza.

W audycji zdradzamy, ile kalorii mają pączki słodkie, a ile mięsne. Wyjaśniamy też, dlaczego dobrym pomysłem na "zdrowe" tłustoczwartkowe przysmaki może być przygotowanie ich… z musztardą.

***
Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Przygotowała:
Izabela Woźniak
Goście: Adam Jakubowski (cukiernik z hotelu The Westin Warsaw), Sylwia Walendowska (autorka bloga kulinarnego kuchniawformie.pl), Agnieszka Piskała (specjalistka do spraw żywienia w programie edukacyjnym "Żyj smacznie i zdrowo")
Data emisji: 12.02.2015
Godzina emisji: 6.38

(iwo/mk)

Czytaj także

Parfait, czyli deser idealny

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 14:00
Parfait to inaczej domowe lody, których podstawą są ubite z cukrem żółtka i ubita śmietana. Wachlarz dodatków jest nieograniczony: czekolada, wafelki, owoce...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zdrowo zastąpić masło czekoladowe?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2015 14:13
Książka "Mama alergika gotuje" to zbiór przepisów bez mleka, jajek, orzechów, soi, kakao, miodu, selera i bez glutenu. Co ważne, Katarzyna Jankowska zebrała w niej przepisy na ulubione dania najmłodszych.
rozwiń zwiń