Kuba, Iran, Birma, Chiny. Czy, zwiedzając te miejsca, wspieramy reżimy?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2015 12:02
Piękne krajobrazy, egzotyczna kultura, warte zobaczenia zabytki i… władze łamiące prawa człowieka. Czy powinniśmy podróżować do reżimowych państw?
Audio
  • Kuba, Iran, Birma, Chiny. Czy zwiedzając te państwa, wspieramy reżimy? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Hawana to postkolonialna perła Ameryki Łacińskiej. Czy odwiedzający ją turyści, mogą w jakikolwiek sposób wspomóc kubańską społeczność?
Hawana to postkolonialna perła Ameryki Łacińskiej. Czy odwiedzający ją turyści, mogą w jakikolwiek sposób wspomóc kubańską społeczność?Foto: pixabay/ansalmo_juvaga

Zdarza się, że osoby podróżujące do krajów, w których panują dyktatury i łamane są podstawowe prawa człowieka, oskarżane są o finansowe wspieranie reżimowych rządów. Jednocześnie da się słyszeć głosy, że bojkot takich państw niczego nie zmienia, a jeśli już - to tylko na gorsze.

Jak jest w rzeczywistości? Zapytaliśmy o to polską podróżniczkę, kubańską opozycjonistkę i człowieka, który był pośrednikiem w rozmowach miedzy USA a reżimem braci Castro.

Z audycji dowiadujemy się, jakiego rodzaju podróży warto unikać i jak "podróżować demokratycznie".

***
Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor:
Marcin Pośpiech
Goście: Łucja Mikołajczuk (podróżniczka), Yoani Sánchez (kubańska opozycjonistka), Przemysław Hauser (były ambasador Zakonu Maltańskiego na Kubie)
Data emisji: 16.07.2015
Godzina emisji:
7.15

iwo/ei

 

Czytaj także

Kuba - wkrótce otwarcie na świat?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 17:00
Kuba - jeden z ostatnich komunistycznych reżimów otwiera się na świat, a świat to otwarcie przyjmuje z otwartymi ramionami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rohingya - prześladowana mniejszość birmańska

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015 17:15
Milionowa muzułmańską mniejszość Rohingya - oficjalnie są ludźmi, którzy nie istnieją. Nie mają praw, żadnego formalnego statusu ani dokumentów.
rozwiń zwiń