Tajemnice słodkości, której nie można się oprzeć

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 12:00
Czekolada jest smaczna, dodaje energii i poprawia humor. Pieści ludzkie podniebienia od ponad trzech tysięcy lat, a jej nazwa pochodzi z języka Azteków i oznacza gorzką wodę.
Audio
  • Mariusz Krzemiński pyta o tajemnice czekolady (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Jakie tajemnice kryje w sobie czekolada?
Jakie tajemnice kryje w sobie czekolada?Foto: Deposiphotos

Może być mleczna, gorzka lub nadziewana. Zawiera magnez i przez niektórych jest nazywana zdrową słodkością. - Czekolada jest lepszym wyborem niż żelki, ciastka czy ciasteczka. Jednak czekolada czekoladzie nierówna. Są czekolady, które zawierają w sobie więcej złego niż dobrego, ponieważ jest w nich prawie sam cukier - ostrzega Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny z Instytutu Żywności i Żywienia.

W porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" odkrywamy tajemnice czekolady. Pytamy ekspertów, która jej odmiana jest najzdrowsza i czy rzeczywiście czekolada zawiera tak dużo kalorii, jak się powszechnie sądzi. Zdradzamy, ile Polacy wydają rocznie na słodkie przysmaki, i podpowiadamy, czym może zastąpić czekoladę osoba będąca na ścisłej diecie.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor:
Mariusz Krzemiński
Data emisji: 7.10.2015
Godzina emisji:
6:24, 6:38

iwo/mk

Czytaj także

Dajmy się wpuścić w maliny!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 13:28
Maliny to jeden z naszych eksportowych hitów. Są smaczne, zdrowe i słodko-kwaśne, przez co stanowią doskonały dodatek zarówno do deserów, jak i dań mięsnych. Czego o nich nie wiemy?
rozwiń zwiń