X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ministerstwo zadba o szczęście obywateli. Wzór dla Polski?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 12:07
W Zjednoczonych Emiratach Arabskich powołano Ministerstwo Szczęścia. Na razie nie wiadomo, czym dokładnie zajmie się 22-letnia pani minister, która stanęła na czele nowego resortu...
Audio
  • Jak zmierzyć poziom szczęścia? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Czy będzie zajmować się Ministerstwo Szczęścia, które stworzono w Zjednoczonych Emiratach Arabskich? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
- Psychologowie komentujący decyzję premiera ZEA Muhammada ibn Raszida uważają, ze na początku trzeba sprawdzić, jak ludzie definiują swoje szczęście - mówi Anna Dudzińska, korespondentka PR w Dubaju
- Psychologowie komentujący decyzję premiera ZEA Muhammada ibn Raszida uważają, ze na początku trzeba sprawdzić, jak ludzie definiują swoje szczęście - mówi Anna Dudzińska, korespondentka PR w DubajuFoto: Kevin Schmitz/unsplash/CC0

W zeszłorocznym rankingu najszczęśliwszych krajów świata Zjednoczone Emiraty Arabskie były na 20. miejscu. Władze uznały, że trzeba poprawić ten wynik, a pomóc w tym ma właśnie Ministerstwo Szczęścia.

Pomysł cokolwiek dziwny? Prof. Janusz Czapiński podpowiada, czym taki resort mógłby się zajmować. - To, co państwo rzeczywiście może zrobić, to zadbać o to, żeby był jak najmniejszy odsetek osób, które znajdują się pod kreską ubóstwa. Gdy bowiem doświadcza się biedy, to nawet dobre geny nie są w stanie poprawić humoru - tłumaczy psycholog społeczny.

Zjednoczone Emiraty Arabskie wcale nie są pierwszym krajem, który odgórnie chce zarządzać szczęściem swoich obywateli. Pierwsze - i to już 150 lat temu - były Stany Zjednoczone...

A czy poziom szczęścia da się w ogóle zmierzyć? Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi:
Marcin Łukawski
Autor:
Łukasz Karusta
Goście: Anna Dudzińska (korespondentka Polskiego Radia w Dubaju), prof. Janusz Czapiński (psycholog społeczny)
Data emisji: 15.02.2016
Godziny emisji:
6.23, 6.40

pg/ei

Czytaj także

W Polsce przybywa domów na wodzie

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 15:32
Najwięcej jest ich w Holandii i Stanach Zjednoczonych, ale powoli robią się popularne także w Polsce. W kilku miejscach powstają właśnie domy na wodzie.
rozwiń zwiń