"Jesus Christ Superstar" na rocznicę Chrztu Polski

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 09:38
Dziś trzeci i ostatni dzień centralnych uroczystości rocznicowych z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Główne obchody odbędą się w Poznaniu.
Audio
  • Kuba Witkowski i Marcin Pośpiech o sobotnich uroczystościach związanych z 1050. rocznicą Chrztu Polski (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Ostatni spektakl  Jesus Christ Superstar z Markiem Piekarczykiem odbył się 4 czerwca 1999 w Gdyni na Skwerze Kościuszki jako plenerowe widowisko dla wielotysięcznej widowni, z okazji przyjazdu do Polski papieża Jana Pawła II
Ostatni spektakl "Jesus Christ Superstar" z Markiem Piekarczykiem odbył się 4 czerwca 1999 w Gdyni na Skwerze Kościuszki jako plenerowe widowisko dla wielotysięcznej widowni, z okazji przyjazdu do Polski papieża Jana Pawła IIFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Sobota to ostatni dzień obrad Episkopatu Polski. Biskupi dyskutują miedzy innymi o kwestii pomocy uchodźcom i Światowych Dniach Młodzieży. Mowa jest też o rocznicy Chrztu Polski i rzeczywistości Kościoła w Polsce po obchodach Millenium chrztu w 1966 roku.

Sobota to przede wszystkim wiele wydarzeń, które odbywać się będą na Inea Stadionie. Oficjalne uroczystości ruszą przed południem. Na stadionie wystąpi chór złożony z ponad tysiąca osób. Zaśpiewają między innymi Natalia Niemen i Arka Noego. Po południu mszę w tym miejscu odprawi kardynał Pietro Parolin.To wtedy sakrament chrztu otrzyma dwoje dorosłych osób. Wieczorem wystawiony zostanie tu natomiast musical poznańskiego "Jesus Christ Superstar". Takie wydarzenie na stadionie odbywa się po raz pierwszy w ramach obrad Episkopatu.

Organizatorzy szacują, że dziś w wydarzeniach 1050. rocznicy Chrztu Polski może wziąć udział nawet około 35 tys. uczestników.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor: Kuba Witkowski, Marcin Pośpiech
Data emisji: 16.04.2016
Godziny emisji: 8.44

IAR/mk

Czytaj także

Brutalne średniowiecze i odważny krok Mieszka I

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 18:00
Decyzja o chrzcie nie mogła być dla Mieszka I prosta, bo wywracała jego świat do góry nogami. A jak świat ten wyglądał?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chrzest Polski jak zażycie "tabletki cywilizacji"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 22:00
- To było najważniejsze wydarzenie w historii Polski. Odmieniło nasz kraj całkowicie, włączyło w system europejski - mówi prof. Tomasz Jasiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak żywili się Słowianie z X wieku?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 13:50
Z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski zaglądamy do świata Słowian sprzed tysiąca lat. Tym razem reporterzy Trójki zasiadają do słowiańskiego stołu i zajadają się boczkiem pieczonym w ogniu i przyprawionym ziołami...
rozwiń zwiń