X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziedzictwo kulturowe w przestrzeni miejskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 13:00
- Potrzebna jest próba poznania historii danego miejsca i zastanowienie się nad tym, co w sposób nowoczesny może podkreślić tradycyjne elementy - uważa prof. Małgorzata Rozbicka, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
Audio
  • Jak wyglądają polskie place miejskie? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Wpływ małej architektury na wygląd miasta (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Plac Powstańców w Warszawie
Plac Powstańców w WarszawieFoto: Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0 pl / Wikimedia Commons

Agnieszka Stępień zabiera słuchaczy w podróż po warszawskich miejskich placach i ulicach, które mają historyczne znaczenie. Jak zmieniają się te tereny? Czy pojawiające się tam ławki, lampy i inne detale miejskiej przestrzeni są dobierane zgodnie z historycznym charakterem miejsca?

Wiadomo, że polskie miasta wyglądają coraz lepiej, ale do ideału jeszcze daleko. Wszechobecna reklama, zasłaniająca nawet zabytki, drzewa w donicach, przypadkowe ławki i lampy, szaleństwo wzorów i kolorów na rynkowych posadzkach. To tylko kilka grzechów głównych miejskiej przestrzeni, którą można urządzić inaczej - z dbałością o historyczne dziedzictwo, z szacunkiem dla specyfiki regionu, estetycznie i wygodnie dla mieszkańców. I właśnie o tym będziemy Państwu opowiadać w sierpniowe soboty o godz. 7.40 i godz. 8.40.

W pierwszej odsłonie cyklu przyglądamy się miejskiemu oświetleniu. Sprawdzamy, czy pasuje do miejsca, w którym zostało zainstalowane i czy właściwie pełni swoją funkcję. Zastanawiamy się też nad jakością i wygodą małej architektury. Zachęcamy do posłuchania dołączonych nagrań.

Cykl powstaje we współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Autor: Agnieszka Stępień
Data emisji: 6.08.2016
Godzina emisji: 7.40, 8.40

fbi/mc

Czytaj także

Tajemnice architektury podhalańskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 11:49
Towarzyszą nam od zawsze, dlatego często nie zdajemy sobie sprawy, że mają ogromną wartość i potrzebują naszej pomocy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Willa Koliba - tajemnica geniuszu Witkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 13:43
- Architektura Zakopanego słynie ze swojego stylu. Stoi za tym Stanisław Witkiewicz - mówi Maciej Krupa, przewodnik tatrzański, autor książek o Zakopanem i Tatrach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świdermajery - perły z Anina i Otwocka

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 12:45
- Większość dużych świdermajerów pełniła funkcję pensjonatów letniskowych. Przyjeżdżało tu bardzo wiele znanych osób. W Otwocku jest willa, w której ponoć Władysław Reymont napisał "Chłopów" - mówi Agnieszka Gajc z Fundacji Ochrony Dziedzictwa Kulturowego.
rozwiń zwiń