Gwiazdy tenisa w Rio tylko przejazdem?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 13:00
- Wiemy od kilku dekad, że olimpiady nie cieszą się za bardzo popularnością wśród najlepszych tenisistów. Z ust tych największych nie słyszałem, żeby przygotowywali się specjalnie do Rio - mówił w Trójce komentator tenisa Lech Sidor.
Audio
  • Lech Sidor opowiada o olimpijskim tenisie (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Sensacyjnie w 3. rundzie singla odpadła mistrzyni z igrzysk w Londynie i liderka rankingu światowego Amerykanka Serena Williams. Przegrała z Ukrainką Jeliną Switoliną
Sensacyjnie w 3. rundzie singla odpadła mistrzyni z igrzysk w Londynie i liderka rankingu światowego Amerykanka Serena Williams. Przegrała z Ukrainką Jeliną SwitolinąFoto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Dlatego - jak podkreślał ekspert - jeśli coś zawodnikowi na takiej imprezie idzie nie tak, odpada z niej i jedzie dalej, bo kolejne turnieje czekają. - Tenisiści z tygodnia na tydzień jeżdżą w inne miejsce świata i traktują występ olimpijski niespecjalnie. Wiemy też, że w Rio nie ma świetnych warunków do egzystowania - mówił Lech Sidor. Ekspert komentował też szeroko porażki polskich tenisistów: Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza.

W Studiu Olimpijskim w Trójce były także doniesienia z innych aren. Tomasz Gorazdowski podsumował m.in. występy polskich siatkarzy, windsurferów oraz siatkarek plażowych. A Michał Gąsiorowski mówił o nastrojach wśród szczypiornistów, którym póki co w turnieju idzie słabo.

Relację z igrzysk zdajemy Państwu od poniedziałku do soboty w porannej i popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" o godzinie 8.15 i 17.40 oraz w niedziele o godzinie 9.05 i po 17.00 w "Trzeciej stronie medalu".

Igrzyska Olimpijskie - specjalny serwis Polskiego Radia >>>

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Adam Malecki
Autorzy materiałów reporterskich: Tomasz Gorazdowski, Michał Gąsiorowski
Gość: Lech Sidor (tenisista, komentator sportowy)
Data emisji: 10.08.2016
Godzina emisji: 8.14

ei

Czytaj także

Rio 2016: kolejna porcja magii na basenach Rio. Niezły dzień dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 08:57
Noc z wtorku na środę na Rio 2016 obfitowała w wydarzenia na sportowych arenach. Kolejny pokaz magii zafundował Michael Phelps, zdobywając 21. złoto. Polacy mogą mówić o zmiennym szczęściu 4. dnia igrzysk.
rozwiń zwiń