Polski medalowy czwartek w Rio?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 11:50
- Dziś zdobędziemy dwa medale: dziewczyny zdobędą złoto, a podwójna czwórka brąz - prognozuje Andrzej Person.
Audio
  • Polski medalowy czwartek w Rio? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Polskie wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska (L) i Natalia Madaj (P) na mecie półfinałowego wyścigu dwójek podwójnych
Polskie wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska (L) i Natalia Madaj (P) na mecie półfinałowego wyścigu dwójek podwójnychFoto: PAP/Adam Warżawa

W czwartek w Rio de Janeiro na torze wioślarskim będzie biało-czerwono. Z powodu zmian w programie wymuszonych kapryśną aurą to dziś rywalizować będzie aż siedem polskich załóg.

Trzy powalczą o medale, gdyż czekają ich starty w finałach A. Największe nadzieje towarzyszyć będą występowi - o godz. 16.04 - dwójki podwójnej Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj. Polki wygrały swój półfinał i uzyskały najlepszy czas w tej części rywalizacji.

Oprócz nich decydujące biegi czekają czwórki podwójne - o godz. 15.12 męską, w składzie: Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mirosław Ziętarski, oraz 12 minut później kobiecą, którą tworzą: Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska.

Natomiast w półfinałach zaprezentują się: dwójka bez sterniczki Anna i Maria Wierzbowskie, dwójki wagi lekkiej Weronika Deresz - Martyna Mikołajczak, a także Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski oraz ósemka ze sternikiem Danielem Trojanowskim.

W audycji mówiliśmy również o skandalu dopingowym w polskiej ekipie ciężarowców. - Cios to mało powiedziane, to nokaut dla naszej reprezentacji - ocenia Andrzej Person. Czy konieczne jest zaostrzenie przepisów? Jak zdaniem gościa Trójki należałoby rozwiązać ten problem? No i kto wygra olimpijski turniej w golfa - dyscyplinie, która po 112 latach powróciła na letnie igrzyska?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której nie zabrakło oczywiście relacji Tomasza Gorazdowskiego i Michała Gąsiorowskiego podsumowujących środowe występy Polaków na olimpiadzie w Brazylii.

Relację z igrzysk zdajemy Państwu od poniedziałku do soboty w porannej i popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" o godzinie 8.15 i 17.40 oraz w niedziele o godzinie 9.05 i po 17.00 w "Trzeciej stronie medalu".

Igrzyska Olimpijskie - specjalny serwis Polskiego Radia >>>

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Monika Sułkowska
Autorzy materiałów reporterskich: Tomasz Gorazdowski, Michał Gąsiorowski
Gość: Andrzej Person (senator, były rzecznik PKOl, znawca golfa)
Data emisji: 11.08.2016
Godzina emisji: 8.15

mk/ei

Czytaj także

Pogoda krzyżuje plany wioślarkom

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 18:12
Dziś liczyliśmy na przełamanie niemocy medalowej, przecież od soboty żaden z Polaków nie zdobył żadnego krążka.
rozwiń zwiń