Rio 2016: Polska liczy na kolejne medale

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 13:50
- Miałam w planach, by załatwić kwalifikacje do olimpijskiego finału w pierwszym rzucie - mówi w rozmowie z Tomaszem Gorazdowskim rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk.
Audio
  • Rio 2016: Polska liczy na kolejne medale (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Polka Anita Włodarczyk w eliminacjach rzutu młotem w Rio
Polka Anita Włodarczyk w eliminacjach rzutu młotem w Rio Foto: PAP/Adam Warżawa

Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa) i Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) awansowały do poniedziałkowego finału rzutu młotem igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Włodarczyk, srebrna medalistka olimpijska z Londynu, uzyskała najlepszy wynik kwalifikacji już w pierwszej próbie posyłając młot na 76,93 m. Tylko trzem zawodniczkom udało się przekroczyć normę 72 m. Sztuka ta udała się, obok Polki, tylko Chince Wenxiu Zhang - 73,58 i Wenezuelce Rosie Rodriquez - 72,41.  Czwarty rezultat w kwalifikacjach uzyskała Fiodorow - 71,77.

Również wicemistrz olimpijski z Londynu Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) zapewnił sobie występ w sobotnim finale rzutu dyskiem igrzysk w Rio de Janeiro. Normą kwalifikacyjną była odległość 65,5 m. Małachowski w pierwszej próbie uzyskał 64,69, ale w drugiej rzucił 65,89. - Jest dobrze i mam nadzieję, że w finale również będzie fajnie - mówił w wywiadzie dla Trójki polski dyskobol, który w sobotę (13.08) o godz. 15.50 rozpocznie walkę o olimpijski medal.

A to nie wszystko tego dnia - Polscy siatkarze, pewni już gry w ćwierćfinale, zmierzą się z mistrzami londyńskich igrzysk Rosjanami. A kolei piłkarze ręczni muszą pokonać Szwedów, aby zachować szanse wyjścia z grupy.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której nie zabrakło relacji Michała Gąsiorowskiego, monitorującego m.in. sytuację polskich żeglarzy w Rio.

Relację z igrzysk zdajemy Państwu od poniedziałku do soboty w porannej i popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" o godzinie 8.15 i 17.40 oraz w niedziele o godzinie 9.05 i po 17.00 w "Trzeciej stronie medalu".

Igrzyska Olimpijskie - specjalny serwis Polskiego Radia >>>

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Adam Malecki
Autorzy materiałów reporterskich: Tomasz Gorazdowski, Michał Gąsiorowski
Data emisji: 13.08.2016
Godzina emisji: 8.15

PAP/mk