Czy Polaków w Rio stać było na więcej?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 17:20
- Gdyby zastosować skalę szkolną, dałbym naszej reprezentacji mocną trójkę z plusem - mówił Robert Korzeniowski, podsumowując występy polskich sportowców w Rio de Janeiro.
Audio
  • Czy Polaków w Rio stać było na więcej? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Kajakarka Marta Walczykiewicz z polską flagą podczas ceremonii zamknięcia igrzysk na stadionie Maracana w Rio de Janeiro
Kajakarka Marta Walczykiewicz z polską flagą podczas ceremonii zamknięcia igrzysk na stadionie Maracana w Rio de JaneiroFoto: PAP/Adam Warżawa

Utytułowany olimpijczyk opowiadał o nieoczekiwanych sukcesach i straconych szansach. - Te igrzyska budziły ogromne oczekiwania. Chyba wszyscy mieliśmy wrażenie, że jest to najlepsza reprezentacja od wielu, wielu lat. Jednak okazuje się, że w statystykach medalowych od 1956 roku nie byliśmy tak nisko - mówił gość Trójki i jednocześnie zastrzegał, że na olimpiadzie pojawili się "zawodnicy, którzy w bardzo młodym wieku byli o krok o medalu". Wskazał przede wszystkim na Marię Andrejczyk.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym nie zabrakło wypowiedzi naszych olimpijczyków. Michał Gąsiorowski rozmawiał z piłkarzem ręcznym Michałem Jureckim o przegranym meczu z Niemcami, z kolei Bartosz Jurecki tłumaczył, co zadecydowało o porażce w spotkaniu o olimpijski brąz, a trener podsumował występ reprezentacji szczypiornistów na igrzyskach.

W audycji można było również usłyszeć Tomasza Gorazdowskiego, który opowiedział m.in. o reprezentacjach wyspecjalizowanych w różnych dyscyplinach sportowych, które odniosły sukces. W medalowej czołówce znaleźli się Amerykanie, Brytyjczycy i Chińczycy. Polska - z 11 krążkami na koncie - zajęła 33. miejsce w medalowej klasyfikacji.

Igrzyska Olimpijskie - specjalny serwis Polskiego Radia >>>

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Gość: Robert Korzeniowski (czterokrotny złoty medalista olimpijski)
Autorzy materiałów reporterskich: Tomasz Gorazdowski, Michał Gąsiorowski
Data emisji: 22.08.2016
Godzina emisji: 8.15

mk/ei

Czytaj także

Robert Korzeniowski: nie myślmy o medalowych statystykach

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 13:27
- Nie trzymajmy się za bardzo cyfr, bo mam wrażenie, że to wszystkim szkodzi. Nasza reprezentacja zachowuje się godnie - mówi o medalach i postawie reprezentacji olimpijskiej Robert Korzeniowski.
rozwiń zwiń