Polskie pociągi konkurują z najlepszymi na świecie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 19:32
- Estetyka pojazdu jest wisienką na torcie, bo design to przede wszystkim funkcjonalność. Jeśli coś dobrze działa, to możemy powiedzieć, że zostało świetnie zaprojektowane - mówi Angelika Gromotka ze Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.
Audio
  • Polskie pociągi na targach InnoTrans (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Na targach InnoTrans zaprezentowano m.in. miniaturowe prototypy pociągów chińskiej firmy CRRC rozwijające prędkość do 350 kilometrów na godzinę
Na targach InnoTrans zaprezentowano m.in. miniaturowe prototypy pociągów chińskiej firmy CRRC rozwijające prędkość do 350 kilometrów na godzinę Foto: EPA/SOEREN STACHE

Targi InnoTrans w Berlinie są największym wydarzeniem tego typu na świecie. Biorą w nich udział m.in. producenci taboru kolejowego i tramwajowego z Polski. Pociąg Pesa Dart pojechał do Niemiec z prestiżowym wyróżnieniem IF Design Award 2016, które otrzymał na początku roku.

- Te targi to miejsce, gdzie spotyka się cała branża. Rzeczywiście jest tak, że od kilku lat obserwuje się bardzo duże ożywienie, jeśli chodzi o wzornictwo przemysłowe w ogóle - mówi Maciej Grześkowiak z firmy Pesa Bydgoszcz.

Czy pociągi Pesa Dart są praktyczne? Na co mogą narzekać pasażerowie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Krystian Hanke
Materiał reporterski przygotował: Kuba Witkowski
Data emisji: 21.09.2016
Godzina emisji: 7.42

sm/mk

Czytaj także

A może by tak wynająć... pociąg?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 13:50
Zabytkowe samochody, bryczki, autobusy miejskie... Na różne okazje zdarza nam się wynajmować nietypowe pojazdy. A kto myślał o wynajęciu pociągu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znikną korki przed bramkami na autostrady?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 18:00
Szlabany i bramki, przed którymi tworzą się korki. Autostradowa rzeczywistość od lat się nie zmienia.
rozwiń zwiń