Jak nie podjadać i nie pozwalać na to dzieciom?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 14:45
- Gdy do dziecka przychodzi koleżanka czy kolega, to wiadomo, że wypada poczęstować maluchy czymś do jedzenia. To mogą być domowe, łatwe ciasteczka owsiane, nasiona słonecznika czy świeże lub suszone owoce - zaleca dietetyk Aneta Łańcuchowska.
Audio
  • Jak nie podjadać i nie pozwalać na to dzieciom? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Jeśli już dziecko prosi w towarzystwie o dodatkowe przekąski, to niech będą one zdrowe i niskokaloryczne
Jeśli już dziecko prosi w towarzystwie o dodatkowe przekąski, to niech będą one zdrowe i niskokaloryczne Foto: Pixabay.com

Któż nie lubi w zimne, długie, jesienne wieczory sięgnąć po coś słodkiego czy chrupiącego? To właśnie te niewinne przekąski prowadzą do otyłości, która jest także coraz powszechniejsza u dzieci. Co więc zrobić, gdy mamy ochotę na coś smakowitego, a jesteśmy już po obiedzie czy kolacji? Wbrew pozorom nie zawsze chodzi o zwykłą potrzebę jedzenia.

- Jedzenie zaspokaja nasze różne potrzeby. Jeśli mamy inne sposoby na to, żeby redukować napięcie, jak na przykład kontakt z rówieśnikami, to wtedy możemy poprawić swoje zachowania żywieniowe - uważa psychodietetyk Anna Januszewicz z Uniwersytetu SWPS.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której mówiliśmy m.in. o konkretnych pomysłach na zdrowe przekąski dla dzieci i dla dorosłych.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Krystian Hanke
Autorka materiału: Paulina Kozion
Data emisji: 22.11.2016
Godziny emisji: 7.40

fbi/ei

Czytaj także

Co dzieci jedzą na drugie śniadanie?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 17:00
Kanapki z masłem, szynką, serem i keczupem. Czasem z masłem czekoladowym. Albo kiełbasą. To była podstawa dziecięcego drugiego śniadania. Zwyczaje jednak się zmieniają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talerz jako narzędzie do trenowania uważności

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 13:00
- Dzisiaj żyjemy tak, jak byśmy odhaczali kolejne zadania do wykonania, gubimy swój wewnętrzny rytm. Moment jedzenia to dobra okazja, żeby to przemyśleć - mówiła w Trójce Elżbieta Lange, psychodietetyczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Częste chorowanie dzieci to naturalny proces"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 16:28
- Dziecko do piątego roku życia choruje prawie wyłącznie na zakażenia wirusowe, one nie wymagają leczenia antybiotykami - mówiła w Trójce dr Ewa Bernatowska, kierowniczka Kliniki Immunologii w Centrum Zdrowia Dziecka.
rozwiń zwiń