X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bolesna prawda o wyspach Indonezji

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 14:00
- Na Flores są jeszcze połacie ziemi, których człowiek nie zepsuł, szczególnie na północy, gdzie trudno się dostać, a jedyna droga przejezdna jest dla samochodów tylko latem - powiedział Tomasz Gorazdowski.
Audio
  • Bolesna prawda o wyspach Indonezji (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Turyści na jednej z indonezyjskich wysp
Turyści na jednej z indonezyjskich wyspFoto: Abd. Halim Hadi/Shutterstock.com

To jednak nie sprawia, że możemy patrzeć z optymizmem na środowisko naturalne na Flores czy innych indonezyjskich wyspach. Brakuje jakiejkolwiek edukacji na temat zanieczyszczenia środowiska. - Najgorsi są turyści z Indonezji. Zjedzą coś, wypiją i wyrzucają śmieci za siebie - przyznał ze smutkiem lokalny przewodnik po Flores.

Efekt jest taki, że w pobliskich wodach nie można już spotkać np. żółwi, które podziwiali nurkowie jeszcze pięć lat temu. - Poumierały po połknięciu śmieci, plastiku - dodał rozmówca Tomasza Gorazdowskiego.

Co musiałoby się stać, by ludzie zaczęli dbać o środowisko naturalne indonezyjskich wysp? Zapraszamy do wysłuchania relacji Tomasza Gorazdowskiego, która jest dołączona do artykułu.

***

Tomasz Gorazdowski rozpoczął 3-miesięczną podróż po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego planuje różnymi środkami transportu przemieszczać się przez m.in. Malezję, Singapur, Laos, Kambodżę i Birmę by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 8.40.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 2.02.2017 
Godzina emisji: 8.44

fbi

Czytaj także

Tomasz Gorazdowski w podróży z Timoru Wschodniego do Bhutanu

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 10:40
- Zaczynam podróż od Timoru Wschodniego, a potem będą: Indonezja, Singapur, Malezja, Tajlandia, Wietnam, Laos, Birma, Kambodża, Bangladesz, Indie, Bhutan i być może na końcu Nepal - relacjonuje z południowo-wschodnich krańców Azji Tomasz Gorazdowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Timor Wschodni - raj na ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 11:45
- Ja się trochę rozczarowałem. Nie ma tu tylu rajskich plaż, ilu się spodziewałem. Inne, sąsiednie kraje wcale nie są pod tym względem gorsze - mówi przebywający w Timorze Wschodnim Tomasz Gorazdowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spektakularne nurkowanie w Timorze Wschodnim

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 11:25
- Najważniejszym powodem by tam się wybrać jest obcowanie z wodą: na powierzchni, tuż pod nią, no i przede wszystkim głębiej pod wodą - mówi Tomasz Gorazdowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natura - najcenniejszy skarb Timoru Wschodniego

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 14:00
- Jeśli z Timoru Wschodniego będziemy chcieli zrobić drugie Bali, to nie będzie dobrze. Ludzie tu przyjeżdżają z powodu odizolowania. Turystykę trzeba rozwijać, ale w zrównoważony sposób - mówi mieszkaniec Timoru Wschodniego.
rozwiń zwiń