Singapur. Azjatycka Szwajcaria z orientalnym klimatem

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 13:49
Jak to możliwe, że w ciągu zaledwie 50 lat ten kraj, bez bogactw naturalnych, na niewielkiej przestrzeni, z niedużą liczbą ludności, stał się najbardziej rozwiniętym państwem świata - zastanawia się Tomasz Gorazdowski, który podczas swój azjatyckiej podróży dotarł właśnie do Singapuru.
Audio
  • Singapur. Azjatycka Szwajcaria z orientalnym klimatem (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Hotel Marina Bay Sands w Singapurze
Hotel Marina Bay Sands w SingapurzeFoto: Tomasz Gorazdowski

Dlaczego tamtejsze lotnisko Changi było 30 razy wybierane najlepszym portem lotniczym świata? Jak zmienił się w ostatnich dziesięcioleciach Singapur? Czy to kraj przyjazny dla wszystkich? Czym może skończyć się krytyka władzy? Na czym polega wyjątkowość tamtejszego hotelu Marina Bay Sands? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tomasz Gorazdowski rozpoczął 3-miesięczną podróż po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego planuje różnymi środkami transportu przemieszczać się przez m.in. Malezję, Singapur, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 8.40. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 20.02.2017 
Godzina emisji: 8.42

mk

Czytaj także

Romantyczna kolacja walentynkowa, a potem... kara

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 16:00
- Walentynki wyzwalają w Indonezji ogromne emocje. Rok temu na ulice wyszły dziesiątki tysięcy protestujących przeciwko nowej, niemuzułmańskiej tradycji - relacjonuje z Indonezji Tomasz Gorazdowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świątynie Prambanan i Borobudur - największe skarby Jawy

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 10:53
- Aż robi się słabo, gdy popatrzy się na tę wielką świątynię i pomyśli, że została zbudowana ponad tysiąc lat temu, a potem przez prawie tysiąc lat była zapomniana - powiedział Tomasz Gorazdowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożegnanie z Indonezją

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 14:15
- Czas pożegnać się z Indonezją. Trochę szkoda. To było miejsce, w którym podczas tej podróży przebywałem najdłużej - mówi Tomasz Gorazdowski.
rozwiń zwiń