X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Trójka - jesteśmy połączeni". Odkrywamy sekrety Wenecji!

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 13:20
Ile kosztuje strój karnawałowy? Po co powstały maski? Kim jest latający nad Wenecją anioł? To włoskie miasto dziś nie ma dla nas tajemnic, a wszystko to za sprawą specjalnego wysłannika Trójki Marcina Pośpiecha.
Audio
  • Jak z bliska wygląda karnawał w Wenecji? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Życie turystów i życie z turystami - blaski i cienie (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Codzienność w Wenecji i zawód gondoliera (Do południa/ Trójka)
  • Czy stojąca na wodzie Wenecja jest bezpieczna? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Jak żyli wenecjanie w poprzednich stuleciach? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Stroje karnawałowe w Wenecji często przekazywane są jako cenny dar z pokolenia na pokolenie
Stroje karnawałowe w Wenecji często przekazywane są jako cenny dar z pokolenia na pokolenie Foto: PAP/EPA/ANDREA MEROLA

Najsłynniejszy karnawał świata zaczyna się od parady przystrojonych gondoli, które wiozą uczestników zabawy, oczywiście w bajecznych przebraniach. Co ciekawe, zasady karnawałowego savoir-vivre'u mówią, że każdej osobie w przebraniu należy się delikatnie ukłonić. Marcin Pośpiech sprawdził, czy wiedzą o tym turyści i czy stosują się do zasady.

Rozmówcy dziennikarza Trójki odkryli też słuchaczom m.in. tajemnice masek, które - jak się okazało - powstały w bardzo praktycznych celach i początkowo były wykorzystywane m.in. przez lekarzy i służące. I nie chodziło bynajmniej o przebranie… Nie zabrakło też opowieści o pracy gondoliera i o codzienności turysty w Wenecji.

Postanowiliśmy również sprawdzić, jak wygląda obecna sytuacja "miasta na wodzie". Architekt Francesco da Mosto mówił, czy Wenecja jest dziś bezpieczna, wspominał też wielką powódź, jaka dotknęła miasto w listopadzie 1966 roku. Gość Marcina Pośpiecha dodatkowo opowiedział o swojej rodzinie, której historia związana jest z Wenecją od tysiąca lat!

***

Do włoskiego miasta wybraliśmy się w ramach realizowanej z LOT-em akcji "Trójka - jesteśmy połączeni", w trakcie której przybliżamy słuchaczom historię i teraźniejszość - zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej egzotycznych miejsc. Wcześniej odwiedziliśmy już SeulTbilisi.

ei/fbi/mk

Czytaj także

Kirgistan i Mongolia. Dla miłośników gór i wolności

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 17:00
- Niesamowite krajobrazy, przestrzeń i dziewicza przyroda - to wszystko sprawia, że zarówno Kirgistan, jak i Mongolia są niesamowicie egzotycznymi miejscami - mówi podróżnik Jakub Czajkowski.
rozwiń zwiń