Georgetown - najbardziej wielokulturowe miasto Malezji

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 12:50
- Od wieków właśnie w Georgetown krzyżowały się drogi z Azji do Europy. Piękna i wielokulturowa jest choćby architektura miasta - mówi Tomasz Gorazdowski.
Audio
  • Georgetown - najbardziej wielokulturowe miasto Malezji (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Georgetown w Malezji
Georgetown w MalezjiFoto: Pe3k/Shutterstock.com

Georgetown jest jednym z dwóch malezyjskich miast, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jak połączyć zabytkowy charakter miasta z dzisiejszymi potrzebami jego mieszkańców? To największe wyzwanie dla Malezyjczyków mieszkających na tym terenie.

Więcej na temat Goergetown możemy usłyszeć w relacji Tomasza Gorazdowskiego.

***

Tomasz Gorazdowski rozpoczął 3-miesięczną podróż po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego planuje różnymi środkami transportu przemieszczać się przez m.in. Malezję, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 8.40. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 27.02.2017 
Godzina emisji: 8.42

fbi

Czytaj także

Singapur. Azjatycka Szwajcaria z orientalnym klimatem

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 13:49
Jak to możliwe, że w ciągu zaledwie 50 lat ten kraj, bez bogactw naturalnych, na niewielkiej przestrzeni, z niedużą liczbą ludności, stał się najbardziej rozwiniętym państwem świata - zastanawia się Tomasz Gorazdowski, który podczas swój azjatyckiej podróży dotarł właśnie do Singapuru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Singapur. Jedzenie, które olśni każdego

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 10:01
Singapur to miejsce, w którym miłośnicy jedzenia mogą poczuć się jak w niebie za życia. Tysiące stoisk, restauracji. Jedzenie każdego typu i o każdej porze.
rozwiń zwiń