"Kosmiczne pierożki" i inne specjały kuchni z Malezji

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 12:50
- Jesteśmy w tropikach, wszystkie potrawy są tu świeże. Dominuje kuchnia chińska, malajska i hinduska - mówi o kuchni w Malezji Krzysztof Grzybowski, Polak, który mieszka w Kuala Lumpur.
Audio
  • "Kosmiczne pierożki" i inne specjały kuchni z Malezji (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Jedno z dań, na które skusił się Tomasz Gorazdowski
Jedno z dań, na które skusił się Tomasz GorazdowskiFoto: Tomasz Gorazdowski

Tomasza Gorazdowskiego zachwyciła restauracja serwująca chińskie pierożki. - Ta restauracja w Kuala Lumpur rozłożyła mnie na łopatki. Co za kosmiczne pierożki! - mówił podekscytowany.

Jakie jest typowe danie malajskiej kuchni? I jak smakuje tamtejszy rosół? Zachęcamy do wysłuchania relacji Tomasza Gorazdowskiego i do obejrzenia zdjęć, które zrobił w Malezji.

***

Tomasz Gorazdowski rozpoczął 3-miesięczną podróż po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego planuje różnymi środkami transportu przemieszczać się przez m.in. Malezję, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 8.40. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 28.02.2017 
Godzina emisji: 8.42

fbi

Czytaj także

Smakowita tradycyjna kuchnia z wyspy Bali

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 12:00
- Oryginalna kuchnia balijska jest zdecydowanie ostra. Jeśli miałbym polecić jedno tradycyjne danie, to byłby to grillowany mielony kurczak na patyku - mówi Tomaszowi Gorazdowskiemu kucharz z wyspy Bali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Singapur. Azjatycka Szwajcaria z orientalnym klimatem

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 13:49
Jak to możliwe, że w ciągu zaledwie 50 lat ten kraj, bez bogactw naturalnych, na niewielkiej przestrzeni, z niedużą liczbą ludności, stał się najbardziej rozwiniętym państwem świata - zastanawia się Tomasz Gorazdowski, który podczas swój azjatyckiej podróży dotarł właśnie do Singapuru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Singapur. Jedzenie, które olśni każdego

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 10:01
Singapur to miejsce, w którym miłośnicy jedzenia mogą poczuć się jak w niebie za życia. Tysiące stoisk, restauracji. Jedzenie każdego typu i o każdej porze.
rozwiń zwiń