Tajlandia. Jak dbać o raj na Ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 10:00
Tajlandia. Każdy, kto tu przyjeżdża, od razu rozumie, dlaczego ten kraj jest tak popularny. Ludzi olśniewają jedzenie, klimat, dżungla, morze i wyspy.
Audio
  • Tajlandia. Jak dbać o raj na Ziemi? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Co zrobić, żeby tajskie plaże jak najdłużej zachowały czystość?
Co zrobić, żeby tajskie plaże jak najdłużej zachowały czystość?Foto: Tomasz Gorazdowski

Jednak wpływ człowieka na środowisko też szybko jest zauważalny. Niestety, turyści także się do tego dokładają. Przekonał się o tym Tomasz Gorazdowski, który opowiada w audycji o pewnej szczytnej idei.

Dziennikarz Trójki na jednej z wysp zobaczył plakat zapraszający do wspólnego sprzątania terenu. Odszukał organizatora akcji "Trash Heroes". Okazało się, że ten przyjechał do Tajlandii ze Szwajcarii.

Zapraszamy do wysłuchania relacji Tomasza Gorazdowskiego.

***

Tomasz Gorazdowski rozpoczął 3-miesięczną podróż po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego różnymi środkami transportu przemieszcza się przez m.in. Malezję, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 8.40. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 2.03.2017 
Godzina emisji: 8.42

mp/mk

Czytaj także

Smakowita tradycyjna kuchnia z wyspy Bali

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 12:00
- Oryginalna kuchnia balijska jest zdecydowanie ostra. Jeśli miałbym polecić jedno tradycyjne danie, to byłby to grillowany mielony kurczak na patyku - mówi Tomaszowi Gorazdowskiemu kucharz z wyspy Bali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Singapur. Azjatycka Szwajcaria z orientalnym klimatem

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 13:49
Jak to możliwe, że w ciągu zaledwie 50 lat ten kraj, bez bogactw naturalnych, na niewielkiej przestrzeni, z niedużą liczbą ludności, stał się najbardziej rozwiniętym państwem świata - zastanawia się Tomasz Gorazdowski, który podczas swój azjatyckiej podróży dotarł właśnie do Singapuru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Singapur. Jedzenie, które olśni każdego

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 10:01
Singapur to miejsce, w którym miłośnicy jedzenia mogą poczuć się jak w niebie za życia. Tysiące stoisk, restauracji. Jedzenie każdego typu i o każdej porze.
rozwiń zwiń