Zniesmaczony Tomasz Gorazdowski opuszcza Tajlandię

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 12:00
Jak pięknego miejsca nie zamienić w betonowy plac? To pytanie, które według Tomasza Gorazdowskiego powinni sobie postawić mieszkańcy Tajlandii. 
Audio
  • Zniesmaczony Tomasz Gorazdowski opuszcza Tajlandię (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Sterta śmieci w Bangkoku
Sterta śmieci w BangkokuFoto: Hong-Monchai/Shutterstock.com

- Przykładem może być Phi Phi Island - kiedyś rajska wyspa, dziś zadeptane miejsce. To zaledwie 10 km kwadratowych, a dziennie turyści produkują tam 40 ton śmieci. Ścieki płyną prosto do krystalicznej wody, bo nie ma szans na ich przerobienie - opowiada Trójkowy dziennikarz.

Czy to właśnie z powodu takich nieodwracalnych zmian, które zachodzą w Tajlandii, Tomasz Gorazdowski nie najlepiej zapamięta swoją wizytę w tym kraju? Zapraszamy do wysłuchania relacji. Wypowiada się w niej także Polak, który na stałe mieszka w Bangkoku.

***

Tomasz Gorazdowski rozpoczął 3-miesięczną podróż po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego różnymi środkami transportu przemieszcza się przez m.in. Malezję, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 8.40. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 8.03.2017 
Godzina emisji: 8.42

fbi/ei

Czytaj także

Smakowita tradycyjna kuchnia z wyspy Bali

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 12:00
- Oryginalna kuchnia balijska jest zdecydowanie ostra. Jeśli miałbym polecić jedno tradycyjne danie, to byłby to grillowany mielony kurczak na patyku - mówi Tomaszowi Gorazdowskiemu kucharz z wyspy Bali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Singapur. Azjatycka Szwajcaria z orientalnym klimatem

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 13:49
Jak to możliwe, że w ciągu zaledwie 50 lat ten kraj, bez bogactw naturalnych, na niewielkiej przestrzeni, z niedużą liczbą ludności, stał się najbardziej rozwiniętym państwem świata - zastanawia się Tomasz Gorazdowski, który podczas swój azjatyckiej podróży dotarł właśnie do Singapuru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Singapur. Jedzenie, które olśni każdego

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 10:01
Singapur to miejsce, w którym miłośnicy jedzenia mogą poczuć się jak w niebie za życia. Tysiące stoisk, restauracji. Jedzenie każdego typu i o każdej porze.
rozwiń zwiń