X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mija 50 lat od słynnego koncertu The Rolling Stones w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 11:40
- Beznadziejnie to było nagłośnione, bo Rolling Stonesom nawalił sprzęt, grali na sprzęcie Czerwono-Czarnych. Ale to wszystko nie było ważne... - wspomina warszawski koncert dziennikarz Marek Wiernik. 
Audio
  • Jak Polacy chcieli zapłacić zespołowi The Rolling Stones za koncert w Warszawie (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Wspominamy koncert The Rolling Stones z 1967 roku (Zapraszamy do Trójki - ranek)
13.04.1967. Warszawa, Sala Kongresowa, koncert The Rolling Stones
13.04.1967. Warszawa, Sala Kongresowa, koncert The Rolling StonesFoto: PAP/CAF/Cezary Langda

Podobno The Rolling Stones przyjechali do Warszawy tylko dlatego, że odwołano koncert w Moskwie, a swój udział w zaproszeniu zespołu nad Wisłę miała wnuczka Władysława Gomułki i... Wojciech Mann.

Tak czy inaczej niezaprzeczalnym faktem jest to, że 13 kwietnia 1967 roku zespół wystąpił dwukrotnie w Sali Kongresowej. Dziennikarz Radiowej Trójki Piotr Stelmach uważa, że wizyta The Rolling Stones w Polsce to był historyczny moment, ponieważ zachodnie zespoły rockowe nie mogły w tamtym czasie koncertować w krajach komunistycznych. Mimo to młodzież lat 60. znała zachodnią muzykę. Jak wyjaśnia dziennikarz, młodzi ludzie chcieli właśnie takiej kultury w Polsce i to właśnie z tego powodu wokół Sali Kongresowej zebrało się tego kwietniowego dnia około 10 tysięcy osób. 

Zachęcamy do wysłuchania dołączonych materiałów dźwiękowych, w których słychać m.in. fragment słynnego koncertu z Sali Kongresowej. Piotr Stelmach opowiada też słynną historię na temat tego, w jaki sposób Polacy chcieli zapłacić zespołowi za koncert. Ostatecznie muzycy chyba zagrali w Warszawie za darmo...

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi:
Marcin Łukawski
Autorka materiału reporterskiego: Magdalena Karczewska
Data emisji: 13.04.2017 
Godzina emisji: 7.44

IAR/fbi/mg

Czytaj także

Specjalny koncert Stinga z okazji 55-lecia Trójki! [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 12:42
Sting zagrał kameralny koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Ponieważ jego najnowszy album "57th & 9th" osiągnął w Polsce status podwójnie platynowej płyty, została ona wręczona artyście podczas koncertu.
rozwiń zwiń