Letnie festiwale - modowy zawrót głowy

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 11:00
Nadeszło lato i każdy wielbiciel muzyki może znaleźć dla siebie jakąś festiwalową propozycję. Pozostaje jednak jedno pytanie: jak się na taką imprezę ubrać?
Audio
  • Moda festiwalowa (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Anja Orthodox o modzie na Catle Party (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Festiwal Castle Party w Bolkowie
Festiwal Castle Party w BolkowieFoto: Shutterstock/Dziurek

Anja Orthodox, wokalistka zespołu Closterkeller, opowiadała o strojach na festiwalach w Jarocinie i Castle Party w Bolkowie. - Nie ma nic obowiązującego. Najczęściej czarne ubrania, spodnie bojówki, koszulki z ulubionymi zespołami i glany lub buty nad kostkę - mówiła. Jak podkreśliła, festiwal w Bolkowie ma też inną cechę charakterystyczną. - Nasz gitarzysta założył lateksową sukienkę. Mówię mu: wyjdź ze mną, nikt nie zwróci na ciebie uwagi. Wyszliśmy i nie było żadnego dziwnego spojrzenia. Tak jest w Bolkowie, ludzie bawią się stylizacją - dodała.

Dziennikarka Trójki Agnieszka Szydłowska zauważa inny podział. - Publiczność festiwalowa dzieli się na dwie kategorie: pierwsza to ci, którzy przyjechali się bawić i chcą wyglądać modnie. Druga natomiast to ludzie, którzy podchodzą do imprez praktycznie, odziani często w odzież, która pozwala im się odnaleźć niezależnie od warunków.

Czym charakteryzują się przedstawiciele subkultur muzycznych? Jakie są najnowsze trendy w modzie festiwalowej? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w nagraniach audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek 
Prowadzi: Krystian Hanke
Materiał reporterski przygotowała: Izabela Woźniak
Goście: Anja Orthodox (wokalistka zespołu Closterkeller), Agnieszka Szydłowska (dziennikarka Trójki), Antoni Grudziński (dyrektor Towarzystwa im. Fryderyka Chopina), Alicja Napiórkowska (stylistka, socjolog mody)
Data emisji: 13.07.2017 
Godziny emisji: 7.43, 8.42

ml/gs

Czytaj także

Makijaż, solarium, lakier hybrydowy - przygotowanie do pierwszej komunii?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 19:18
Na twarzy makijaż, na paznokciach lakier hybrydowy, do tego sztuczna opalenizna i obowiązkowa wizyta u fryzjera. Tak niektórzy rodzice przygotowują swoje dzieci do komunii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwalowa moda. W jakim ubraniu słuchać muzyki w plenerze?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 12:50
- W tym roku stawiamy na wygodę. Nie bójmy się pobrudzić, nie bójmy się dziurawych spodni i poszarpanych swetrów - przekonuje Krzysztof Kujawa, autor bloga "Modne rozmowy.com".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pitti Uomo - oto mężczyzna modny

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 15:00
Mężczyźnie podobno nie przystoi się stroić. To przekonanie, które nieustannie powraca w komentarzach w sieci pod zdjęciami celebrytów. Jak opowiada w swojej audycji Jan Niebudek, Włosi nie mają z tym problemu.
rozwiń zwiń