Jakie jest najnowsze narzędzie do nauki? Gry komputerowe!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 11:59
Jeśli chodzi o obroty finansowe, przemysł gier prześcignął przemysł filmowy. Na świecie jest 2,5 miliarda graczy i ich liczba stale rośnie.
Audio
  • Jakie jest najnowsze narzędzie do nauki? Gry komputerowe! (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Gorodenkoff/Shutterstock

Gry wykorzystujemy głównie w celach rozrywkowych, ale doskonale sprawdzają się one także w psychoterapii, podczas szkoleń zawodowych czy jako pomoce naukowe.

– Uczenie poprzez gry jest najnowszą formą przekazywania wiedzy – mówi w Trojce dr Szymon Truskolaski z firmy zajmującej się produkcją gier podnoszących kwalifikacje zawodowe. – Uczenie przychodzi przy okazji robienia czegoś przyjemnego – dodaje ekspert.

Jak się okazuje, gry komputerowe wykorzystywane są przez wykładowców Akademii Morskiej w Gdyni i osoby przekazujące wiedzę studentom kryminalistyki. Korzystają z nich także pracownicy chcący podwyższać swoje kwalifikacje z zakresu negocjacji czy zarządzania firmą.

W porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" wypowiadają się eksperci i przedstawiciele przedsiębiorstw działających w branży gier komputerowych. Mówią naszym słuchaczom, dlaczego nie warto demonizować gier, zdradzają, do czego będą one wykorzystywane w szkołach podstawowych, i zachęcają rodziców, do spędzania z dziećmi czasu w wirtualnym świecie.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek 
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor: Łukasz Walewski
Goście: Viktor Wanli (założyciel i dyrektor generalny firmy Kinguin), Sven Van de Wege (niewidomy zawodnik e-sportów), dr Szymon Truskolaski (przedstawiciel firmy zajmującej się produkcją gier dla dorosłych), Jakub Ryfa (project manager z firmy Doji), dr Dominika Urbańska-Galanciak (medioznawca, członek rady programowej Polskiego Towarzystwa Badania Gier)
Data emisji: 7.11.2017 
Godziny emisji: 7.46

iwo/mk