X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakie jest najnowsze narzędzie do nauki? Gry komputerowe!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 11:59
Jeśli chodzi o obroty finansowe, przemysł gier prześcignął przemysł filmowy. Na świecie jest 2,5 miliarda graczy i ich liczba stale rośnie.
Audio
  • Jakie jest najnowsze narzędzie do nauki? Gry komputerowe! (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Gorodenkoff/Shutterstock

Gry wykorzystujemy głównie w celach rozrywkowych, ale doskonale sprawdzają się one także w psychoterapii, podczas szkoleń zawodowych czy jako pomoce naukowe.

– Uczenie poprzez gry jest najnowszą formą przekazywania wiedzy – mówi w Trojce dr Szymon Truskolaski z firmy zajmującej się produkcją gier podnoszących kwalifikacje zawodowe. – Uczenie przychodzi przy okazji robienia czegoś przyjemnego – dodaje ekspert.

Jak się okazuje, gry komputerowe wykorzystywane są przez wykładowców Akademii Morskiej w Gdyni i osoby przekazujące wiedzę studentom kryminalistyki. Korzystają z nich także pracownicy chcący podwyższać swoje kwalifikacje z zakresu negocjacji czy zarządzania firmą.

W porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" wypowiadają się eksperci i przedstawiciele przedsiębiorstw działających w branży gier komputerowych. Mówią naszym słuchaczom, dlaczego nie warto demonizować gier, zdradzają, do czego będą one wykorzystywane w szkołach podstawowych, i zachęcają rodziców, do spędzania z dziećmi czasu w wirtualnym świecie.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek 
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor: Łukasz Walewski
Goście: Viktor Wanli (założyciel i dyrektor generalny firmy Kinguin), Sven Van de Wege (niewidomy zawodnik e-sportów), dr Szymon Truskolaski (przedstawiciel firmy zajmującej się produkcją gier dla dorosłych), Jakub Ryfa (project manager z firmy Doji), dr Dominika Urbańska-Galanciak (medioznawca, członek rady programowej Polskiego Towarzystwa Badania Gier)
Data emisji: 7.11.2017 
Godziny emisji: 7.46

iwo/mk