Tanio, taniej, najtaniej! Jak nie dać się nabrać na wyprzedażowe triki?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 14:00
Polacy tłumnie ruszyli do sklepów, ponieważ rozpoczęły się poświąteczne wyprzedaże. To czas, kiedy można upolować okazję lub… dać się schwytać specom od marketingu.
Audio
  • Tanio, taniej, najtaniej! Jak nie dać się nabrać na wyprzedażowe triki? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Wayne0216/Shutterstock

W porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" mówimy, na co warto uważać podczas poszukiwania najlepszych promocji, i ostrzegamy przed pochopnymi decyzjami zakupowymi.

– Tuż przed wyprzedażą cena bardzo często rośnie po to, by później atrakcyjnie spaść. Jest to praktyka, której konsument nie jest w stanie samodzielnie rozpoznać, chyba że jest stałym klientem i wie, ile dana rzecz kosztowała przed obniżką – przestrzega rzeczniczka prasowa UOKIK-u Małgorzata Cieloch.

W audycji mówimy o tym, jakie promocje najsilniej oddziałują na klientów, i wyjaśniamy, dlaczego wyprzedaże będą stałym elementem naszej konsumenckiej rzeczywistości.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Autor materiału: Mariusz Krzemiński

Goście: Edyta Kochlewska (redaktor naczelna portalu DlaHandlu.pl), Wiktor Miałkowski (partner w Pro Business Solutions), Małgorzata Cieloch (rzeczniczka prasowa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów), prof. Dariusz Doliński (wykładowca na Uniwersytecie SWPS)
Data emisji: 28.12.2017
Godziny emisji: 6.43

iwo/mk

Czytaj także

Jakie jest najnowsze narzędzie do nauki? Gry komputerowe!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 11:59
Jeśli chodzi o obroty finansowe, przemysł gier prześcignął przemysł filmowy. Na świecie jest 2,5 miliarda graczy i ich liczba stale rośnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żółty, jesienny lub… grafenowy? Sztuczny liść z Wrocławia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 15:00
Wrocławscy naukowcy pracują nad nowatorską metodą produkcji tlenu z dwutlenku węgla za pomocą zbudowanego z grafenu sztucznego liścia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pierścionek "po babci" może mieć sporą wartość finansową?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 13:33
– Biżuteria ma większą wartość niż kiedyś, jak ją kupowaliśmy. Jest to długofalowa lokata kapitału – mówi w Trójce Beata Paluch z galerii Desa.
rozwiń zwiń