Poważne utrudnienia dla krwiodawców z okolic Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 15:11
Od lutego nie będzie można oddawać krwi w Instytucie "Pomnik–Centrum Zdrowia Dziecka". Co to oznacza dla krwiodawców mieszkających w stolicy i okolicach?
Audio
  • Poważne utrudnienia dla krwiodawców z okolic Warszawy (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Na tę chwilę wiadomo, że od lutego krwiodawcy z Warszawy będą musieli wybierać się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które znajduje się przy ulicy Saskiej. Wiele osób zastanawia się, dlaczego poprzednie centrum zostało zlikwidowane.

– Myślę, że zadecydowały względy ekonomiczne. Wiem jednak, że trwają rozmowy, żeby jak najszybciej zrekompensować możliwość oddawania krwi na tym obszarze – mówi dyrektor Narodowego Centrum Krwi, dr Beata Rozbicka. 

– Szkoda, że te punkty są likwidowane. Nie tylko w Warszawie, ale i w innych miastach – zaznacza Arkadiusz Cegliński, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi. 

Dlaczego coraz więcej takich ośrodków znika z mapy Polski i co oznacza likwidacja punktu w Instytucie "Pomnik–Centrum Zdrowia Dziecka"? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Autorka materiału: Mariusz Krzemiński 
Data emisji: 9.01.2018
Godzina emisji: 7.41

kw/mk

Czytaj także

Czy nie lubimy kierowców tirów?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 15:29
Na drogach często mijamy samochody ciężarowe. Jak wygląda praca kierowców tych maszyn i jaki jest do nich stosunek pozostałych uczestników ruchu drogowego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego lubimy jeździć na łyżwach?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 15:49
Chociaż ostatnie lata nie rozpieszczają nas pod względem śniegu, to jednak sporty zimowe mają się całkiem dobrze. Polacy najchętniej wybierają łyżwy.
rozwiń zwiń