Miłe lokum dla myszy? Bankomat!

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 15:33
W stolicy Kazachstanu doszło do nietypowego zdarzenia. Myszy z powodu silnego mrozu postanowiły zamieszkać w ciepłym bankomacie. Pokusiły się również o zjedzenie najdroższej kolacji w swoim życiu. 
Audio
  • Myszy z powodu mrozu zamieszkały w bankomacie (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/Aneta Jungerova

Gdy obsługa bankomatu otworzyła maszynę, żeby uzupełnić banknoty, odkryła, że w metalowym urządzeniu do wypłaty gotówki, zamieszkały myszy. Gryzonie zjadły banknoty o łącznej wartości około 180 złotych.

Co by się stało, gdyby taka historia wydarzyła się w Polsce? Czy naszym pieniądzom zagrażają myszy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Autorka materiału: Łukasz Walewski 
Data emisji: 16.01.2018
Godzina emisji: 6.25

kw/iwo

Czytaj także

Dziewiąta planeta w Układzie Słonecznym?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 14:34
Ponad dziesięć lat temu odebrano Plutonowi status planety. Okazuje się, że liczba ciał niebieskich w naszym Układzie Słonecznym znów może zwiększyć się do dziewięciu. Naukowcy badają właśnie nieodkryty dotąd obiekt, który może być planetą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy nie lubimy kierowców tirów?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 15:29
Na drogach często mijamy samochody ciężarowe. Jak wygląda praca kierowców tych maszyn i jaki jest do nich stosunek pozostałych uczestników ruchu drogowego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego lubimy jeździć na łyżwach?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 15:49
Chociaż ostatnie lata nie rozpieszczają nas pod względem śniegu, to jednak sporty zimowe mają się całkiem dobrze. Polacy najchętniej wybierają łyżwy.
rozwiń zwiń