Bezwartościowe starocie czy skarby warte majątek?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 15:58
Stare puszki po kawie, radia, bibeloty mogą po latach stać się rzeczami niezwykle wartościowymi. Na aukcjach i w sklepach z antykami często osiągają zawrotne ceny. Wszystko zależy od tego, jak rzadkie są to przedmioty. Warto zatem rozejrzeć się po strychach i piwnicach.
Audio
  • Bezwartościowe starocie czy skarby warte majątek? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: OVKNHR/shutterstock.com

Jak podkreślił historyk techniki Piotr Zarzycki, to, co nam dziś wydaje się bezwartościowe albo o bardzo małej wartości – na przykład znalezione w piwnicy stare żelazko czy pralka – za lat 20, 30, 40 będzie unikatem.

– Stare zabawki mogą być bardzo cenne – zauważył Jarosław Sadowski z firmy Expander i przypomniał w radiowej Trójce, za ile "poszedł" egzemplarz gry "Monopoly". Z kolei Łukasz Jachowicz, ekspert ds. nowoczesnych technologii, opowiedział o aukcjach, na których sprzedawane są stare komputery.

- Teraz, na fali nostalgii, sięgamy do tego, co kojarzy nam się z młodością. To widać w muzyce, to widać w informatyce. Ludzie kupują sobie samochody z lat 70., 80. Kiedyś to było ich marzenie, dzisiaj mogą je zrealizować – wskazał Łukasz Jachowicz.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania audycji, w której słuchacze opowiedzieli, jakie skarby znaleźli u siebie w domach.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Autor materiału: Tomasz Jeleński
Data emisji: 18.01.2018
Godzina emisji: 7.46

kk/mk

Zobacz więcej na temat: Trójka Tomasz Jeleński

Czytaj także

Miłe lokum dla myszy? Bankomat!

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 15:33
W stolicy Kazachstanu doszło do nietypowego zdarzenia. Myszy z powodu silnego mrozu postanowiły zamieszkać w ciepłym bankomacie. Pokusiły się również o zjedzenie najdroższej kolacji w swoim życiu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Błędnie uważa się, że bagietka pochodzi z Paryża"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 14:27
Bagietka, podobnie jak wieża Eiffla, jest jednym z symboli Francji. Co ciekawe, nad Sekwanę przywieźli ją... Austriacy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy budki telefoniczne są jeszcze potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 14:36
Jeszcze kilkanaście lat temu były powszechnie używane, a sprawdzanie tzw. impulsów na karcie było jedną z codziennych czynności. Dziś budki telefoniczne znikają z ulic naszych miast. Czy słusznie? 
rozwiń zwiń