O czym rozmawiają hipopotamy, gdy nikt nie słyszy? Zoo na podsłuchu

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 13:00
Hipopotamy, nie tylko te z warszawskiego zoo, są mało rozmowne. Pod wodą może być nieco inaczej, więc postanowiono podsłuchać te niesamowite zwierzęta, gdy te zażywają kąpieli. 
Audio
  • Hipopotamy na podsłuchu (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay.com/designerpoint

– Postanowiliśmy zrealizować pomysł, który był w naszych głowach od dawna. Chcieliśmy sprawdzić, czy da się zarejestrować dźwięki, które hipopotamy wydają pod wodą. Chodzi dokładnie o te odgłosy z zakresu infradźwięków, czyli te o najniższych częstotliwościach – mówi Rafał Okoński, opiekun hipopotamów w warszawskim zoo. 

Dlaczego zdecydowano się na ten eksperyment? Jakie dźwięki wydają hipopotamy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Autor materiału: Anna Rokicińska
Data emisji: 24.01.2018
Godzina emisji: 6.22

kw/ml

Czytaj także

Czy każdy odblask zapewnia bezpieczeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 17:17
Okres jesienno-zimowy sprawia, że częściej zmuszeni jesteśmy przemieszczać się pieszo po zmroku. Należy wtedy pamiętać, że bez odblaskowych elementów możemy sprowadzić na siebie śmiertelne zagrożenie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy dni wśród Beduinów

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 09:00
Uczestnicy pustynnej wyprawy szlakiem pierwszych mieszkańców Półwyspu Arabskiego mają do pokonania ponad 500 km. Przyjechali z całego świata, by – tak jak przed wiekami – usiąść na wielbłądzie, spać w beduińskich namiotach, a wieczorem ogrzewać się przy ognisku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zostawiamy bałagan w ośrodkach wypoczynkowych?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 14:57
Wyjazd wypoczynkowy, jak sama nazwa wskazuje, pozwala oderwać się od codziennych obowiązków. Czy ostatniego dnia urlopu zabieramy się jednak za sprzątanie wynajmowanego lokum? 
rozwiń zwiń