X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy da się ratować ginące gatunki zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 07:45
W ostatnich dniach świat obiegła informacja o śmierci ostatniego samca nosorożca białego północnego. Czy możliwe jest uratowanie tego gatunku przed wyginięciem?
Audio
  • Jak chronić wymierające gatunki zwierząt? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Nosorożec Sudan
Nosorożec SudanFoto: Steve Tum/Shutterstock.com

– Nie wiemy gdzie leży granica, po przekroczeniu której dany gatunek jest nie do odratowania. Jednak, niestety, w przypadku nosorożca białego obawiam się, że przekroczono ją już bezpowrotnie. Niemniej, w Polsce udało się przecież uratować znajdującego się na skraju wymarcia żubra – mówi Piotr Piekarczy z warszawskiego zoo.

Jakie warunki muszą być spełnione, aby możliwe było zachowanie gatunku przed wymarciem? – Nie tylko ilość osobników jest istotna, ale i środowisko, w którym się znajdują – tłumaczy Paweł Średziński z fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze. – Bez siedliska nie ma ochrony gatunku. Na Borneo giną masowo orangutany, które tracą swoje tereny poprzez przygotowywanie ich pod plantacje palm olejowych – dodaje.

Czemu tak trudno jest rozmnażać dzikie zwierzęta w niewoli? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Autor materiału: Anna Rokicińska
Data emisji: 22.03.2018
Godzina emisji: 7.41

ml

Czytaj także

Artystka z warszawskiego zoo

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 07:00
Z okazji 90-lecia warszawskiego zoo powstała specjalna pocztówka i znaczek, na którym znajduje się obraz namalowany przez sympatyczną szympansicę Lucy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ptaki poczuły już wiosnę?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 10:13
Czy po zachowaniu ptaków możemy ocenić, że wiosna jest tuż tuż, czy przyjdzie nam na nią jeszcze poczekać? Dr Andrzej Kruszewicz zna odpowiedź na to pytanie.
rozwiń zwiń